> Preparaty na przeziębienie>Preparaty na kaszel suchy>Tabletki i kapsułki na kaszel suchy

Kategorie

Najczęściej kupowane

Kaszel jest wywoływany przez wiele czynników, które w większości można podsumować jako podrażnienie dróg oddechowych, czyli gardła, krtani, oskrzeli, a czasem także samych płuc. Może mieć ono charakter alergiczny, mechaniczny (np. kiedy wdychamy drobinki kurzu), ale w przypadku kaszlu suchego bardzo często jest to objaw infekcji. Natomiast przy kaszlu wynikającym z przeziębienia skuteczne okazują się tabletki na kaszel suchy bez recepty, które dostaniesz od ręki w aptece, także internetowej.

Kaszel suchy - przyczyny dyskomfortu

Gdy występuje suchy kaszel, w płucach nie zbiera się żadna wydzielina (tak jak dzieje się przy kaszlu mokrym), a tym, co podrażnia układ oddechowy i wywołuje uciążliwy kaszel, jest łuszczący się nabłonek w oskrzelach. Nabłonek zaatakowany przez drobnoustroje zostaje w drogach oddechowych, które w takim stanie podrażnia każdy najmniejszy bodziec, nawet głębszy oddech, śmiech czy zwykłe mówienie. Ten rodzaj kaszlu od mokrego różni się tym, że nie kończy się wraz z odkrztuszeniem wydzieliny, a kaszlący ma wrażenie, że łaskotanie w okolicy płuc nie przechodzi. Skuteczne tabletki na suchy kaszel w takiej sytuacji zatrzymają nadmierne odkrztuszanie oraz przyniosą ulgę w oddychaniu. Ważne jednak, aby nie stosować tabletek na kaszel suchy zbyt długi czas - jeśli objawy się utrzymują, może to zwiastować inne problemy zdrowotne lub niebezpieczną, przewlekłą infekcję, dlatego warto wówczas zasięgnąć porady lekarskiej.

Tabletki na suchy kaszel a preparaty na ból gardła - co mają wspólnego?

Bardzo często wraz z objawami suchego kaszlu pojawia się chrypka i ból gardła. Zdarza się nawet, że to sam uciążliwy kaszel podrażnia gardło na tyle, że wywołuje dodatkowe dolegliwości. W takim wypadku warto sięgnąć po tabletki do ssania na kaszel suchy Detusan 24 pastylki, które zatrzymują odruch kaszlu i powstrzymują dalsze podrażnienie dróg oddechowych. Pozostałe polecane tabletki na suchy kaszel do ssania to zazwyczaj ziołowe preparaty o działaniu nawilżającym i łagodzącym, które docierają zarówno do gardła, jak i niżej do oskrzeli - stąd kaszel, chrypkę i ból gardła można najczęściej zwalczać tym samym specyfikiem, np.:

Tabletki i kapsułki na kaszel suchy 

W kategorii 27 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 27 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 27 produktów