Kategorie

Najczęściej kupowane

Probiotyki dla dzieci to preparaty zawierające mikroorganizmy mające za cel wspierać florę bakteryjną układu pokarmowego, która według badań oddziałuje na zdrowie całego organizmu. Dodatkowo probiotyk dla dziecka wpływa na lepsze wchłanianie witamin, a także sprawdza się w przypadku antybiotykoterapii.

Kiedy sięgnąć po probiotyki dla noworodków?

Takie preparaty sprawdzą się przede wszystkim w przypadku niemowląt mających problemy z działaniem układu pokarmowego objawiające się biegunkami oraz kolkami jelitowymi. Probiotyk to lek dla dzieci, który jest niezbędny także w przypadku przyjmowania antybiotyków, które wyjaławiają florę bakteryjną i skutkują mniejszą różnorodnością bakterii w jelitach, co także jest negatywnym zjawiskiem.

W kapsułkach czy w kroplach?

Takie farmaceutyki mogą być oferowane w różnych postaciach, jednak w przypadku małych dzieci oraz niemowląt najlepiej sprawdzą się te w kroplach, oraz do rozpuszczania. Probiotyki dla niemowląt w kroplach są wygodne przede wszystkim dlatego, że mogą być rozpuszczane i podawane np. z mlekiem, wodą albo sokiem, choć o niezbyt wysokiej temperaturze. Natomiast starszym dzieciom można podawać takie farmaceutyki w formie kapsułek oraz tabletek, podobnie jak leki przeciwbólowe dla dzieci lub inne preparaty apteczne.

Ceny probiotyków dostępnych w aptekach online

Jeśli chodzi o probiotyk dla dzieci, to cena takiego preparatu zależy przede wszystkim od liczby kultur bakterii, które są w nim zawarte, a także różnego rodzaju dodatków. Często w farmaceutykach tych można bowiem znaleźć również witaminy i minerały, dzięki czemu ich działanie jest jeszcze bardziej kompleksowe.

Jak podawać probiotyk dla dzieci?

Kluczowym aspektem jest przede wszystkim to, aby taki preparat podawać w zalecanej przez producenta dawce. Zazwyczaj jest to do kilku kropel dziennie, optymalnie wraz z posiłkiem. Dawkowanie probiotyku dla dziecka można skonsultować także z pediatrą lub farmaceutą.

Probiotyki dla dzieci 

W kategorii 31 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 31 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 31 produktów