Kategorie

Najczęściej kupowane

Wiele osób zadaje sobie pytanie co stosować na wypadanie włosów dostrzegając na co dzień nadmierną utratę pasm. Trzeba jednak pamiętać, że utrata średnio od 70 do 100 włosów dziennie jest zupełnie naturalnym zjawiskiem. Jeśli jednak nagle problem narasta oraz trwa dłużej, warto zastanowić się, z czego może wynikać oraz jak mu zaradzić.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Zanim zakupimy jakiekolwiek preparaty na wypadanie włosów, warto zastanowić się, z czego może wynikać taki problem. Najczęstsze powody to:

  • zmiany hormonalne spowodowane ciążą lub menopauzą,
  • przewlekły stres,
  • niedobory składników odżywczych, w tym witamin z grupy B,
  • przewlekłe choroby oraz przyjmowane na nie leki,
  • nieprawidłowo dobrana pielęgnacja włosów oraz skóry głowy,
  • schorzenia grzybicze oraz zapalne na skórze głowy.

W kwestii tej warto skonsultować się także z trychologiem, który wskaże, jakie leki na wypadanie włosów mogą sprawdzić się w przypadku danej osoby, zważywszy na jej konkretny przypadek. Dodatkowo inne są zazwyczaj leki dla kobiet w ciąży na wypadanie włosów, które muszą mieć odpowiednio dobrany i bezpieczny skład.

Na wypadanie włosów - środki dostępne w aptece online

Najłatwiejszym sposobem do wdrożenia jest zmiana sposobu pielęgnacji. Nie dziwi więc, że tak dużą popularnością cieszą się produkty z kategorii szamponów na wypadanie włosów oraz inne kosmetyki dostępne w drogeriach i aptekach. Taki preparat musi odpowiednio myć skórę głowy, a także sprawiać, że nowe pasma będą mocniejsze, do czego służą m.in. ekstrakty roślinne. Środkami na wypadanie włosów są także różnego rodzaju wcierki na skórę głowy oraz suplementy diety, zwłaszcza te z biotyną oraz korzeniem żeń-szenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wszystkie leki na wypadanie włosów dostępne bez recepty stosować zgodnie z zaleceniami producenta oraz wedle zalecanego dawkowania tak, aby nie doszło do przedawkowania.

Preparaty na wypadanie włosów 

W kategorii 74 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 74 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 74 produktów