Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki na trądzik bez recepty

Trądzik to jedna z najczęstszych chorób skóry na świecie, która dotyka nawet 90 proc. osób będących w okresie dojrzewania, ale także wielu dorosłych. Taka cera wymaga jednak nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale często także preparatów takich jak apteczny krem na trądzik, jeśli problem ten jest poważniejszy.

Jak działa krem na trądzik?

Maści i kremy na trądzik (dostępne również przez internet - bez recepty) to preparaty, które dobierane są w zależności od objawów i źródła problemu. W przypadku zaskórników oraz grudek sprawdzą się środki bakteriostatyczne, które mają na celu zahamowanie namnażania się bakterii. Natomiast przy punktowych, ropnych wykwitach najlepszym rozwiązaniem jest lek na trądzik w formie maści do stosowania na określone miejsca na skórze. Celem takich preparatów jest jednak nie tylko ograniczenie problemu z łojotokiem, ale również odżywienie i nawilżenie cery.

Kiedy trzeba sięgnąć po tabletki na trądzik lub preparaty na receptę?

Tabletki na trądzik bez recepty to preparaty zaliczane przede wszystkim do suplementów, które zawierają witaminy oraz minerały mające na celu poprawienie kondycji skóry. Często jednak nie wystarczają, aby całkowicie pozbyć się problemu. Jeśli więc tabletki na trądzik oraz maści to za mało, konieczna jest konsultacja dermatologiczna oraz włączenie antybiotykoterapii, w tym m.in. tetracykliny, limecykliny lub azytromecyny.

Na szczęście leki na trądzik różowaty dostępne bez recepty - o ile zostały dobrze dobrane - są naprawdę skuteczne w radzeniu sobie z tym problemem. Oczywiście bez zmian w codziennej pielęgnacji pozbycie się problemu na stałe może nie być wystarczające. Dlatego też dobrze sprawdzą się tabletki na trądzik w formie suplementów, zmiana kosmetyków, a także odpowiednie preparaty apteczne. Dodatkowo według statystyk około 40 proc. kobiet w ciąży boryka się z trądzikiem, jednak kosmetyki dla kobiet w ciąży nie mogą być przypadkowe i ich stosowanie warto skonsultować ze specjalistą.

Preparaty na trądzik 

W kategorii 125 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 125 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 125 produktów