> Preparaty na przeziębienie

Kategorie

Najczęściej kupowane

Przeziębienie to infekcja wirusowa, która u osób dorosłych pojawia się średnio cztery razy w roku, zaś w przypadku dzieci nawet trzykrotnie częściej. Odpowiadają za nie wirusy, które przenoszone są przede wszystkim drogą kropelkową, wskutek bezpośredniego kontaktu z inną chorą osobą. Objawy są nieprzyjemne i często wykluczają z codziennego funkcjonowania, nie dziwi więc, że leki na przeziębienie bez recepty cieszą się tak dużą popularnością.

Jak środki na przeziębienie pomagają łagodzić objawy?

Choroba zazwyczaj na początku ma dość łagodny przebieg, zaś wśród pierwszych symptomów wskazuje się przede wszystkim na osłabienie, uczucie drapania w gardle oraz nieco podwyższoną temperaturę. Ta ostatnia jest zazwyczaj podwyższona w niewielkim stopniu, dlatego też leki przeciwgorączkowe stosuje się rzadziej, aniżeli w przypadku grypy, choć także i tutaj znajdują zastosowanie. Uciążliwe są jednak inne objawy, takie jak ból gardła, katar, kaszel oraz ogólne osłabienie organizmu.

Dlatego też leki na przeziębienie dobiera się w zależności od tego, które symptomy są najbardziej nasilone oraz dokuczliwe. Mogą to być właśnie leki na ból gardła, ale także syropy na kaszel suchy i mokry. Wiele osób sięga dodatkowo po witaminy i minerały, aby wzmocnić odporność i szybciej zwalczyć chorobę.

Jak długo stosować leki na przeziębienie bez recepty?

Objawy chorobowe utrzymują się zazwyczaj około 7 dni, co nie znaczy, że leki na przeziębienie należy przyjmować aż przez tak długi czas. Okres ten powinien być krótszy zwłaszcza w przypadku preparatów przeciwgorączkowych, które przyjmowane przez zbyt długi czas mogą być szkodliwe. Czas stosowania można ustalić z lekarzem, a także sprawdzić na ulotce dołączonej do preparatu, jakiego okresu nie przekraczać. Pomocy w tym zakresie może udzielić również farmaceuta.

Preparaty na przeziębienie 

W kategorii 477 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 477 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 477 produktów