Kategorie

Nowy

Paracetamol Galena 120mg/5ml 100ml

3229541

Paracetamol Galena 120mg/5ml - Ból różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne); gorączka w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Więcej szczegółów

 

Cena: 5,31 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Ból różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne); gorączka w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Działanie:
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Składniki:
5ml syropu (1/3 miarki) zawiera: 120mg Paracetamolum (paracetamolu) oraz substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoców leśnych, woda oczyszczona.

Sposób użycia:
Zalecana dawka u dzieci wynosi 10 do 15mg/kg masy ciała co 4 godziny maksymalnie 4 razy na dobę.

Przykładowo:

Dzieci po 3. miesiącu życia (6kg): 2,5ml;
Dzieci od 6. do 12. miesiąca życia (8-10kg): 5ml;
Dzieci od 2. lat do 4. lat (12,5-17kg): 7,5ml;
Dzieci od 5. lat do 6. lat (19-21kg): 10ml;
Dzieci po 9. roku życia (30kg): 12,5ml;
Dzieci po 11. roku życia (36kg): 15ml;
Dzieci po 12. roku życia (42kg): 17,5ml.

Maksymalna dawka dobowa u dzieci wynosi 60 mg/kg mc. Dawkowanie ustala się na podstawie masy ciała dziecka. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza. U dorosłych zaleca się: 0,3-1g co 4 godziny do 4 razy na dobę, maksymalnie 4g na dobę. Dawki większe są toksyczne. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na substancję czynną paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2. tygodni po ich odstawieniu; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Opakowanie:
100 ml 

30 Inne produkty w tej samej kategorii