Kategorie

Otrivin Katar i zatoki 1mg/1ml 10ml

3477061

Otrivin Katar i zatoki 1mg/1ml - Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, katar sienny, katar alergiczny, zapalenie zatok.

Więcej szczegółów

 

Cena: 14,89 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębieniakatar siennykatar alergiczny, zapalenie zatok.

Właściwości:
Otrivin menthol jest miejscowo działającym lekiem zmniejszającym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos, ułatwiając oddychanie. Lek zawiera substancje pomocnicze, takie jak mentol i eukaliptol, które dają na błonach śluzowych uczucie chłodu. Działanie leku Otrivin Menthol rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do dwunastu godzin.

Składniki:
1ml roztworu zawiera: ksylometazoliny chlorowodorku oraz: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, disodu edetynian, lewomentol, cyneol (eukaliptol), sorbitol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, wodę oczyszczoną.

Sposób użycia:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka aerozolu Otrivin Menthol do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa. Nie stosować dłużej niż przez 5-7 dni.

Przeciwwskazania:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na chlorowodorek ksylometazoliny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej,
  • jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania,
  • jeśli u pacjenta błona śluzowa nosa jest bardzo sucha (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa).

Opakowanie:
10 ml

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii