Kategorie

OILATUM BABY EMULSJA DO KĄPIELI 500ML

Cena: 36,49 zł

Możesz zamówić: 10 produkty, większa liczba dostępna w pakietach. Skorzystaj z wyszukiwarki.

Koszty wysyłki:

Darmowa dostawa w zamówieniach
od kwoty: 250 zł

Odbiór w punkcie Poczty Polskiej - 9,99 zł

Kurier Pocztex - płatność online - 13,99 zł

Kurier Pocztex - pobranie - 16,99 zł

Kurier DPD - płatność online - 15,99 zł

Kurier DPD - pobranie - 18,99 zł

Specjalistyczny transport Poltraf - 14,99 zł

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

7039278

1. Oilatum Baby Emulsja do kąpieli. Bazuje na emolientach wyjątkowo bezpiecznych dla skóry. Jednocześnie myje i nawilża delikatną skórę dzieci i niemowląt już od 1. dnia życia. 

Tego produktu nie ma w magazynie

 

Więcej informacji

Czy zastanawiając się nad zakupem emulsji do kąpieli dla noworodków bierzesz pod uwagę doskonały środek jakim jest Oilatum Baby emulsja? Opinie na jego temat wśród osób, które miały z nim styczność są niemal wyłącznie pozytywne – środek ten fantastycznie sprawdza się podczas kąpieli dziecka mającego skórę suchą, atopową lub podrażnioną, co więcej emulsja do kąpieli dla noworodków Oilatum może być stosowana już od pierwszego dnia życia.

 

Jakie są źródła wygłaszanych na temat Oilatum Baby emulsji opinii? Po pierwsze – środek ten zachwalają zadowoleni rodzice, którym dzięki regularnemu stosowaniu tego preparatu udało się znacznie złagodzić lub nawet wyeliminować dermatologiczne problemy swoich dzieci. Po drugie są to eksperci, lekarze, farmaceuci i pediatrzy, którzy zgodnym chórem twierdzą, że jeśli rozpatrujemy tą półkę cenową, to najlepszą emulsją do kąpieli dla niemowląt będzie właśnie Oilatum Baby emulsja. Cena produktu znajduje się na zaskakująco niskim poziomie – butelkę o pojemności 500 ml możemy dostać już za trzydzieści kilka złotych. Niski koszt nie oznacza jednak, że emulsja do kąpieli dla noworodków Oilatum jest niskiej jakości. Przeciwnie – skład preparatu został dobrany optymalnie tak aby z jednej strony zapewnić dziecku całkowite bezpieczeństwo a z drugiej skutecznie nawilżyć skórę. Za niską w przypadku Oilatum Baby emulsji cenę odpowiada przede wszystkim dopracowana i niezwykle efektywna technologia produkcji.

 

W jaki sposób właściwie działa nasza emulsja do kąpieli dla niemowląt? Najważniejszymi jej składnikami są tzw. emolienty, czyli substancje, które aplikowane zewnętrznie skutecznie wspomagają nawilżenie, elastyczność i natłuszczenie skóry u dzieci i niemowląt. Emolienty stosowane podczas kąpieli otaczają naskórek płaszczem ochronnym, podobnym do tego, jaki wytwarzają naturalne lipidy. Płaszcz ten nie tylko chroni przed czynnikami mogącymi drażnić skórę, ale również zapobiega utracie przez nią wody. Dodatkowo w emulsji do kąpieli dla noworodków Oilatum znajdziemy ciekłą parafinę, która wspomaga warstwę ochronną, a także pomaga oczyścić skórę.

 

Aby emulsja Oilatum Baby była maksymalnie skuteczna nie należy mieszać jej z innymi środkami myjącymi, ponieważ mogą one osłabiać jej działanie. Skład preparatu został zaprojektowany w taki sposób, aby dostarczyć skórze noworodka wszystkiego czego potrzebuje. Kąpiel samą wodą to często za mało – za jej pomocą jesteśmy co prawda w stanie usunąć zabrudzenia ale nie zapewnimy skórze malucha ochrony jakiej potrzebuje. Oilatum zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że skóra dziecka ze względu na współczynnik PH wyższy niż w przypadku dorosłych ludzi i nie do końca jeszcze rozwinięty układ immunologiczny wymaga specjalnej ochrony. Jeśli zdecydujesz się na zakup emulsji do kąpieli dla niemowląt Oilatum i będziesz stosować ją zgodnie z zaleceniami to możesz mieć pewność, że doskonale odbije się to na zdrowiu i samopoczuciu dziecka i sprawi, że będzie się jeszcze częściej uśmiechało. Radość dziecka z pewnością będzie w stanie zarazić również Ciebie.

Skład:

Paraffinum Liquidum, Isopropyl palmitate, PEG-8 Dilaurate, Cetyl Acetate, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Stearyl Acetate, Oleyl Acetate, Acetylated lanolin Alcohol.

Pojemność: 500 ml


Słownik pojęć:

Co to jest emolient?

Emolienty − to środki do stosowania zewnętrznego, których zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia, natłuszczenia i elastyczności skóry niemowląt i dzieci. W efekcie nadmiernej utraty wody skóra łuszczy się, jest mniej elastyczna i nieprzyjemna w dotyku.

Miejscowe nakładanie lipidów dostarcza budulca do utworzenia zdrowej, funkcjonalnej bariery naskórkowej. Emolienty odtwarzają naturalny płaszcz ochronny skóry, wypełniając pęknięcia i szczeliny warstwą zbudowaną z substancji podobnych do naturalnych lipidów. Skutkiem ich działania jest powstanie mechanicznej bariery ograniczającej utratę wody z organizmu oraz przenikanie substancji szkodliwych z zewnątrz.

Emolienty zawierają w swoim składzie tłuszcze oraz węglowodory mineralne. Często stosowane są: olej z migdałów, nasion racznika, jojoby, wiesiołka czy lnu. W wielu preparatach, na przykład Oilatum, stosowana jest ciekła parafina − bezbarwna i bezzapachowa pochodna ropy naftowej, należąca do grupy węglowodorów mineralnych, które zawierają wyłącznie pierwiastki węgla i wodoru. Jej specyficzne właściwości, prosty skład i naturalne pochodzenie sprawiają, że jest często wykorzystywana w pielęgnacji skóry i leczeniu jej chorób jako środek zapewniający odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Kluczowa dla skuteczności parafiny jest jej jakość i odpowiednie oczyszczenie. Tylko idealna rafinacja ropy pozwala uzyskać najwyższej jakości parafinę, która będzie bezpieczna i skuteczna w pielęgnacji skóry.

Kiedy stosować emolienty

Emolienty są szczególnie wskazane w pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Pierwsze dni życia to okres przystosowania się noworodka do życia poza łonem matki, który wymaga szczególnej troski i prawidłowej pielęgnacji. Skóra noworodka broni organizm przed bakteriami i wirusami, słońcem, detergentami w kosmetykach i środkach piorących, przed utratą ciepła. Podlega takim samym zagrożeniom jak skóra dorosłego, tymczasem jest od niej prawie dwukrotnie cieńsza. Wyższe niż u dorosłego człowieka pH oraz nie w pełni dojrzały układ odpornościowy wpływają na jej słabsze funkcjonowanie jako bariery ochronnej przed drobnoustrojami (bakterie i wirusy), grzybami, czynnikami fizycznymi, chemicznymi i mechanicznymi. Większa przepuszczalność warstwy rogowej skutkuje też intensywniejszą utratą wody, przez co skóra niemowląt i dzeci ma tendencję do przesuszania.

Tak delikatna konstrukcja musi być więc odpowiednio chroniona i wzmacniana poprzez prawidłową pielęgnację kosmetykami zawierającymi emolienty. Kąpiel w samej wodzie może wysuszyć i podrażnić skórę. Dodanie emolientu sprzyja odbudowie płaszcza lipidowego, odpowiedniemu nawilżaniu i utrzymaniu prawidłowego pH skóry. Emolienty działają również przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Badania potwierdzają, że wśród noworodków pielęgnowanych emolientem odnotowano mniej przypadków pogorszenia stanu klinicznego związanego z sepsą czy krwiopochodnymi zakażeniami szpitalnymi. Wyniki badań dotyczących stosowania płynnych środków myjących wskazują, że mycie samą wodą może działać na skórę bardziej wysuszająco niż kąpiel z łagodnymi środkami myjącymi. Płynne środki myjące z emolientami dają skórze ochronę, której nie może zapewnić woda.

Warto pamiętać, że zabiegi higieniczne z użyciem substancji myjących zawierających emolienty mogą być okazją do wspólnej zabawy i odkrywania świata wraz z dzieckiem. Kąpiel to nie tylko czas pielęgnacji, ale i delikatnego dotyku zapewniającego dziecku poczucie bezpieczeństwa i budującego więź z rodzicami.

Emolienty są polecane również starszym dzieciom oraz dorosłym, których skóra wymaga dodatkowego nawilżenia.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii