Kategorie

Mediqskin Plus żel punktowy do cery trądzikowej 30 ml

9081693

Żel punktowy do cery trądzikowej to specyficzny niesterylny wyrób medyczny klasy III stosowany w profilaktyce powikłań trądzikowych.

Więcej szczegółów

 

Cena: 39,34 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Skład:
polialkohol winylowy PVA, kwas retinowy (tretynoina), klindamycynę, kwas glikolowy, glikol propylenowy, PEG-7 kokosan glicerolu, aminometyl propanolu, hydroksyetylocelulozę, imidazolidynylomocznik, disodowy EDTA, butylohydroksytoluen, wodę.

Wskazania i działanie:

  • Żel punktowy do cery trądzikowej to specyficzny niesterylny wyrób medyczny klasy III stosowany w profilaktyce powikłań trądzikowych.

  • Wyrób nie zawiera alkoholu etylowego ani substancji zapachowych, a w jego skład wchodzi polialkohol winylowy, który tworzy niezatykającą porów niewidoczną warstwę. Izoluje ona i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, mogącymi mieć wpływ na nasilenie objawów trądzikowych.

  • Kwasy glikolowy i retinowy, dzięki swoim właściwościom złuszczającym, sprzyjają mechanicznemu usuwaniu komórek martwego naskórka.

  • Z kolei obecna w składzie klindamycyna działa wspomagająco, przeciwdziałając namnażaniu się bakterii poprzez utrzymywanie całkowitego poziomu drobnoustrojów na niezmiennym poziomie.


Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie:
Stosować najlepiej wieczorem, nakładając go równomiernie na powierzchnię zmian skórnych poddawanych leczeniu. Następnie rano zmyć wyrób podczas codziennej toalety. Innowacyjna butelka AIRLESS jest wyposażona w aplikator, który po naciśnięciu przycisku uwalnia 0,25 ml wyrobu. Pozwala to na precyzyjne dobranie potrzebnej ilości. Na powierzchnię odpowiadającą całej twarzy wystarczy 0,75 ml wyrobu. Taką ilość można uzyskać trzykrotnie naciskając przycisk na aplikatorze. Przed użyciem wstrząsnąć. Wyrób należy rozprowadzać suchymi i czystymi dłońmi. W razie dostania się wyrobu do oczu lub błon śluzowych, należy je przemyć dużą ilością wody. Po nałożeniu wyrobu unikać bezpośredniego wystawienia na promienie słoneczne oraz światło z lamp UV.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii