> Pozostałe środki bez recepty>Środki na układ pokarmowy>Środki na zgagę i nadkwaśność

Kategorie

Najczęściej kupowane

Zgaga to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość, która charakteryzuje się mocnym uczuciem pieczenia lub palenia w górnej części przewodu pokarmowego, najczęściej w okolicy mostka - może jednak sięgać aż do krtani czy gardła. Jaka jest przyczyna zgagi? Refluks - powracająca z żołądka do przełyku nadtrawiona treść pokarmowa. Jeśli zmagasz się z tym problemem i nie wiesz, gdzie zacząć szukać pomocy, doraźnym rozwiązaniem są leki na zgagę bez recepty, dzięki którym złagodzisz problemy w trakcie szukania optymalnych rozwiązań.

Dlaczego pojawia się refluks?

Jeśli zastanawiasz się nad lekami na nadkwaśność żołądka, dobrze jest najpierw zrozumieć, co może leżeć u podstaw nadkwasoty, refluksu i zgagi. Do przyczyn zalicza się czasem nadmierne rozluźnienie mięśni przełyku (konkretnie zwieracza przełyku), przejedzenie, spożywanie tłustych i ciężkostrawnych potraw w dużych ilościach oraz stosowanie leków mających zgagę jako jeden z możliwych efektów ubocznych. Jeśli nie możesz zmienić nawyków lub leków, które powodują dyskomfort, tabletki na nadkwasotę bez recepty (np. Bioprazol Bio Max) lub inne formy leków na zgagę, takie jak zawiesiny doustne (np. Alugastrin zawiesina) - dostępne także w aptekach online - często okazują się rozwiązaniem znacząco podwyższającym jakość życia.

Leki na zgagę i nadkwasotę - jak działają?

Leki na refluks bez recepty najczęściej bazują na solach zasadowych, takich jak wodorowęglan sodu czy fosforan glinu, a także węglan wapnia oraz węglan magnezu, które neutralizują i zobojętniają kwas żołądkowy - ten rodzaj preparatów działa doraźnie. Drugi rodzaj substancji powleka ściany przełyku, zabezpieczając je przed bolesnym i piekącym działaniem kwasu. Trzecie rozwiązanie to zmniejszenie produkcji kwasu solnego w żołądku. Z najpopularniejszych składników tabletek na nadkwasotę bez recepty zaliczyć można omeprazol i pantoprazol. Z kolei naturalne środki to oparte na ekstraktach roślinnych krople trawienne (np. Verdin Complexx krople czy Amol) lub składniki do przygotowania kojących naparów (zioła Verdin Fix).

Pamiętaj również, że jeśli problem zgagi pojawia się u Ciebie często, konieczna może okazać się wizyta lekarska w celu wykluczenia innych dolegliwości zdrowotnych oraz zaplanowania odpowiedniej kuracji.

Środki na zgagę i nadkwaśność 

W kategorii 64 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 64 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 64 produktów