Kategorie

Najczęściej kupowane

Wątroba jest jednym z najbardziej istotnych narządów w ciele człowieka. Potrafi zneutralizować znaczną ilość toksyn i sprawnie się przy tym regeneruje, jednak nie jest niezniszczalna, a przy nieregularnych, dużych posiłkach, tłustej i wysokomięsnej diecie, może być mocno osłabiona. Może nawet dojść do sytuacji, w której ból w okolicach wątroby zacznie być mocno odczuwalny. Oznacza to, że torebka okalająca narząd wysyła sygnały bólowe, kiedy wątroba puchnie z nadmiaru pracy. W takiej sytuacji doraźnie świetnie sprawdzą się leki na wątrobę bez recepty z apteki.

Leki na wątrobę - z czego warto skorzystać?

W aptece możesz zaopatrzyć się w tabletki wspierające wątrobę, takie jak Doppelherz Aktiv na wątrobę czy Essentiale Forte w kapsułkach. Jeżeli lubisz rozwiązywać kilka problemów jednocześnie, mogą Cię zainteresować tabletki działające wielopłaszczyznowo, np. Hepaslimin, który poza wspomaganiem wątroby przyspiesza metabolizm. Z naturalnych środków jak zwykle pomocne okażą się zioła, na przykład rumianek, szałwię, koper włoski czy przystępny w formie karczoch w tabletkach. Możesz również wspomagać wątrobę w trakcie posiłku, poprzez dodanie do niego łyżeczki lnu mielonego.

Jak wspierać funkcjonowanie wątroby - krople i tabletki?

Poza wspomaganiem wątroby za pomocą leków, dobrze jest unikać nawyków, które nadmiernie obciążają ten narząd, np. nadużywania leków. Nie chodzi o jedną czy dwie tabletki dziennie, ale regularne stosowanie różnych leków ponad umiar bardzo obciąża wątrobę. Równie obciążający jest alkohol, spożywany regularnie lub w przesadnych ilościach. Należy też zwrócić uwagę na ciężkostrawne jedzenie, zbyt wysoką ilość tłuszczów w diecie i brak ruchu - to najczęstsze przyczyny dolegliwości związanych z wątrobą. Lepsza dieta, bogata w warzywa i owoce, oraz wprowadzenie dziennej dawki minimalnego ruchu wzmocnią efekty dbania o wątrobę innymi sposobami.

Środki na wątrobę 

W kategorii 75 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 75 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 75 produktów