> Środki przeciwbólowe>Środki na ból stawów i reumatyzm

Kategorie

Najczęściej kupowane

Statystyki pokazują, że na bóle reumatyczne może cierpieć w Polsce około 60 proc. dorosłych. Niestety takie dolegliwości skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego też wiele z nich sięga po tabletki na reumatyzm dostępne w aptekach, a także inne preparaty łagodzące ból. Co zawierają takie farmaceutyki i jak stosować je bezpiecznie?

Co zawierają leki na reumatyzm bez recepty?

Leki na ból stawów mają na celu m.in. osłabienie wydzielania mediatorów zapalnych. Wiele osób sięga m.in. po leki przeciwbólowe bez recepty, zwłaszcza gdy objaw jest naprawdę dotkliwy i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pacjenci wybierają także preparaty takie jak maść na reumatyzm, która może być aplikowana bezpośrednio na bolące miejsca.

Plastry rozgrzewające również przynoszą ulgę w dolegliwościach, choć nie należy stosować ich na podrażnioną skórę, a także zawsze sprawdzać, czy po usunięciu nie doszło do pojawienia się reakcji uczuleniowej. Pomocny jest też kolagen w saszetkach na stawy. To kolejny preparat, który można włączyć, przy czym, aby zauważyć efekty stosowania, najczęściej konieczne jest jego dłuższe przyjmowanie, nawet przez kilka miesięcy.

Jak bezpiecznie stosować tabletki na bóle reumatyczne?

Podobnie jak wszystkie preparaty apteczne, również każdy lek na reumatyzm musi być stosowany w sposób bezpieczny, zgodny z zaleceniami producenta. Istotne jest m.in. to, aby nie przekraczać zalecanej, dziennej dawki. Ma to znaczenie m.in. jeśli chodzi o leki przeciwbólowe, które mogą w sposób negatywny wpływać na układ pokarmowy. Istotne jest dodatkowo zwrócenie uwagi na przeciwwskazania związane z zażywaniem danego preparatu, a w razie wątpliwości omówienie dawkowania i stosowania z lekarzem lub farmaceutą.

Reumatyzm to choroba przewlekła. Dlatego też każdy lek na reumatyzm włączany na dłuższy czas powinien być stosowany po uprzedniej konsultacji lekarskiej.

Środki na ból stawów i reumatyzm 

W kategorii 326 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 326 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 326 produktów