> Produkty dla dzieci>Leki i suplementy dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Krople Delicol dla niemowląt

Organizm dziecka rozwija się w intensywny sposób i aby mógł działać prawidłowo, potrzebuje wielu składników odżywczych. W tym celu opiekunowie często decydują się na suplementy dla dzieci, które mają składy dobrane tak, aby odpowiadać na potrzeby najmłodszych pacjentów. Co warto wiedzieć o takich preparatach oraz w jaki sposób je przyjmować?

Co zawierają suplementy dla dzieci?

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że suplementy to nie leki dla dzieci. Te pierwsze to często preparaty wspierające ogólną odporność organizmu oraz mogące chronić przed infekcjami sezonowymi. Są to różnego rodzaju witaminy i minerały o dawkach odpowiednio dopasowanych do wieku dziecka. Często w ich składach można znaleźć również ekstrakty roślinne, oczywiście bezpieczne dla najmłodszych.

Kiedy sięgnąć po suplementy dla dzieci?

Warto pamiętać o tym, że to przede wszystkim dieta powinna stanowić główne źródło witamin i minerałów. Zdarzają się jednak sytuacje, że ich dostarczenie jest utrudnione. Często ma to miejsce w sytuacji, gdy maluch jest niejadkiem lub ma problemy zdrowotne skutkujące np. chorobami jelit. Rezultatem tego często jest pogorszona przyswajalność i w takiej sytuacji leki dla dzieci oraz odpowiednio dobrane suplementy rzeczywiście mogą być wsparciem w trosce o zdrowie.

Jak dawkować suplementy w przypadku dzieci?

Probiotyki dla dzieci, leki oraz jakiekolwiek inne preparaty należy zawsze dawkować w sposób zgodny z ulotką dołączoną do produktu. Nie można pozwolić też na to, aby maluch sam przyjmował dany preparat, gdyż może wiązać się to z przekroczeniem zalecanej porcji. Może się to zdarzyć zwłaszcza w przypadku suplementów i preparatów o owocowych smakach z większą ilością cukru, które zostały stworzone tak, aby smakować najmłodszym.

Leki i suplementy dla dzieci 

W kategorii 308 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 308 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 308 produktów