Kategorie

Endvir simplex 5 ml

9057289

Prosty sposób na opryszczkę – krem na bazie laktoferyny na zmiany chorobowe błon śluzowych, w szczególności wywołane wirusem opryszczki (herpes simplex).

Więcej szczegółów

Tego produktu nie ma w magazynie

 

Cena: 9,32 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Krem ENDVIR Simplex na bazie 6% laktoferyny jest preparatem wspomagającym leczenie zakażeń wywołanych przez wirus opryszczki.


Skład:
Woda, wazelina medyczna, alkohol cetylostearylowy, laktoferyna, alkohol cetylowy, olej mineralny, ceteareth-20, imidazolidynylomocznik, dehydrooctan sodu, bronopol, sól sodowa EDTA.


Działanie:
Mechanizm działania kremu ENDVIR Simplex i właściwości laktoferyny powodują utworzenie na skórze bariery ochronnej, która uniemożliwia wirusowi opryszczki rozprzestrzenianie się do innych wolnych od infekcji komórek skóry zapobiegając replikacji wirusa.


Wskazania:
Krem ENDVIR Simplex jest wskazany jako preparat wspomagający leczenie zmian chorobowych błon śluzowych spowodowanych przez czynniki zewnętrzne. W szczególności zaleca się ENDVIR Simplex w przypadku zakażeń wywoływanych przez wirus opryszczki (herpes simplex) z uwagi na tworzenie mechanicznej bariery uniemożliwiającej przenikanie i rozprzestrzenianie się wirusa w organizmie.

Krem należy nakładać na miejsca zmienione chorobowo oraz otaczającą je skórę. Stosowanie należy rozpocząć jak najszybciej od pojawienia się zmian chorobowych. Szczególnie ważne jest, aby rozpocząć leczenie w chwili zauważenia pierwszych objawów infekcji, takich jak ból i (lub) uczucie pieczenia i (lub) świąd, lub też w momencie wystąpienia pierwszych zmian.


Do stosowania powyżej 3 roku życia.


Sposób użycia wyrobu medycznego:

  • Wyrób medyczny prżeznaczony do miejscowego stosowania.
  • Stosować 3 razy dziennie, aż do całkowitego ustąpienia objawów.

Przeciwwskazania i środki ostrożności:

Stwierdzona nadwrażliwość na jeden lub kilka składników.

  • Produkt przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
  • Chronić przed światłem.
  • Produkt przeznaczony do stosowania miejscowego.

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Ciąża i karmienie piersią:
W czasie ciąży i okresu karmienia piersią preparat powinien być stosowany wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii