Kategorie

Curiosin żel na rany 15g

9041703

Wyrób medyczny w postaci żelu, do stosowania miejscowego na skórę.

Więcej szczegółów

 

Cena: 18,76 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wyrób medyczny w postaci żelu, do stosowania miejscowego na skórę.

Działanie:

Preparat zawiera hialuronian cynku. Kwas hialuronowy występuje naturalnie jako składnik substancji międzykomórkowej w tkance łącznej, ma dużą zdolność wiązania wody, odgrywa istotną rolę w procesie regeneracji skóry po urazach. Hialuronian cynku posiada dodatkowe korzystne właściwości. Na powierzchni uszkodzonej skóry tworzy warstwę ochronną, zapobiega przedostawaniu się drobnoustrojów ze środowiska zewnętrznego, łagodzi ból i zmniejsza objawy stanu zapalnego. Pomaga przywrócić prawidłowe nawilżenie skóry oraz jej prawidłowy stan i wygląd. Wspomaga proces gojenia rany.

Wyrób medyczny przeznaczony do stosowania:
·
zapobiegawczo i leczniczo w przypadku zaburzeń dotyczących skóry (np. podrażnienia wywołane naświetlaniem, suchość skóry, złuszczanie)
· wspomagająco w gojeniu ran powierzchniowych, w tym po drobnych urazach (otarcia, skaleczenia, rozcięcia), lekkich oparzeniach (oparzenia pierwszego i drugiego stopnia)
· w trądziku pospolitym o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym
oraz pod nadzorem lekarza:
· w przypadku ran przewlekłych (np. owrzodzenia nóg różnego pochodzenia, odleżyny)
· w przypadku ran chirurgicznych (rany zamknięte, nienaruszone, pooperacyjna pielęgnacja nacięć chirurgicznych).

Preparat ma postać żelu do stosowania miejscowego na skórę. Końcówka tubki nie powinna dotykać rany ani jakiekolwiek innej powierzchni. Preparat jest przeznaczony do użytku wyłącznie przez jedną osobę. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Trądzik pospolity oraz zaburzenia dotyczące skóry: cienką warstwę żelu nakładać na oczyszczoną wodą skórę; można stosować wielokrotnie.
Rany po drobnych urazach: skórę należy oczyścić roztworem soli fizjologicznej (0,9% roztwór NaCl) lub wodą i odczekać, aż ustanie krwawienie. Żel nakłada się cienką warstwą (1 mm) na całą powierzchnię rany. Nie ma konieczności nakładania opatrunku na ranę. Można nałożyć opatrunek z gazy i owinąć bandażem.
Lekkie oparzenia: przed nałożeniem żelu w sposób opisany powyżej schłodzić oparzoną powierzchnię skóry pod strumieniem bieżącej zimnej wody.
Rany przewlekłe i chirurgiczne (owrzodzenia nóg, owrzodzenia z ucisku, owrzodzenia występujące w cukrzycy): przed pierwszym zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem; leczenie w tym przypadku powinno przebiegać pod nadzorem lekarza; żel nakładać po chirurgicznym oczyszczeniu rany (w razie konieczności) w sposób opisany powyżej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

20 Inne produkty w tej samej kategorii