> Seks i zdrowie intymne>Środki do higieny intymnej

Kategorie

Najczęściej kupowane

Zmniejszanie ryzyka wystąpienia infekcji intymnych i podrażnień to jeden z kluczowych celów stosowania dopasowanych do Twoich potrzeb kosmetyków do higieny intymnej - w trosce o Twoje zdrowie chcemy Ci pomóc znaleźć takie produkty, które będą służyły równowadze pH okolic intymnych oraz zabezpieczeniu mikroflory skóry.

Kosmetyki do higieny intymnej dla kobiet z dobrym składem

Dbanie o odpowiednią kondycję oraz higienę okolic intymnych jest wyjątkowo ważnym aspektem pielęgnacji ciała. Delikatne środki do higieny intymnej  o zrównoważonym składzie dostępne są w formie płynów czy żeli, pianek lub emulsji. Na obecność jakich składników zwrócić uwagę, wybierając produkt dla siebie? 

  • kwas mlekowy - odpowiada za utrzymanie prawidłowego pH;
  • kwas hialuronowy - poprawia elastyczność i kondycję skóry;
  • wyciągi z ziół i roślin, na przykład nagietka lekarskiego lub rumianku - działają antyseptycznie i przyspieszają gojenie;
  • aloes - koi podrażnienia, daje uczucie świeżości.

Wybieraj naturalne kosmetyki do higieny intymnej bez mocnych detergentów, by łagodnie pielęgnować skórę. W przypadku problemów z kondycją okolic intymnych możesz skorzystać także z kremów i maści pozwalających zwalczyć grzybice (takie jak Clotrimazolum Ziaja czy Clotrimazolum Hasco) czy infekcje bakteryjne (tutaj sprawdzi się np. Iladian Intima żel przeznaczony do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji intymnych). Z kolei chusteczki do higieny intymnej Seni Care sprawdzą się do pielęgnacji w ciągu dnia, szczególnie w czasie trwania miesiączki. 

Higiena intymna dla mężczyzn

W tej kategorii znajdziesz także produkty przeznaczone do delikatnej pielęgnacji okolic intymnych mężczyzn, takie jak żel do higieny intymnej Ziaja Yego. Kosmetyki do higieny intymnej dla mężczyzn muszą posiadać równie delikatny skład co te dla kobiet, by oczyszczać skórę i niwelować wszelkiego rodzaju podrażnienia związane z infekcjami lub otarciami.

Środki do higieny intymnej 

W kategorii 92 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 92 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 92 produktów