> Pozostałe środki bez recepty>Środki uspokajające i nasenne

Kategorie

Najczęściej kupowane

Okazuje się, że około 50 proc. Polaków odczuwa przewlekły stres. Kłopoty ze snem także są częste i dotyczą co drugiej osoby w naszym kraju. Nie dziwi więc, że leki uspokajające bez recepty, a także środki nasenne cieszą się tak dużą popularnością. Mogą wspierać proces łagodzenia dolegliwości, choć warto wdrożyć je wraz z kompleksowymi zmianami w stylu życia tak, aby zminimalizować problemy ze snem oraz zmniejszyć poziom stresu.

Co zawierają leki uspokajające?

Środki uspokajające mogą pomóc w sytuacjach stresowych, a także w przypadku nerwicy i stanów lękowych. Preparaty dostępne bez recepty najczęściej zawierają w swoich składach ekstrakty roślinne, które mają sprzyjać wyciszeniu organizmu i odprężeniu, a także poprawiać samopoczucie. W takich lekach uspokajających można znaleźć m.in.:

  • walerianę działającą odprężająco na układ nerwowy,
  • melisę także o działaniu uspokajającym,
  • lawendę łagodzącą nerwy,
  • ziele dziurawca poprawiające nastrój,
  • rumianek sprawdzający się w okresach napięcia nerwowego.

Co zawierają leki nasenne bez recepty?

W okresie większego stresu i napięcia przydatne mogą być także leki nasenne. Te dostępne bez recepty to również preparaty zawierające ekstrakty ziołowe, które często można znaleźć w środkach uspokajających. Nic dziwnego - zrelaksowany układ nerwowy to większa szansa na zaśnięcie oraz regenerujący odpoczynek.

Środki nasenne to dodatkowo melatonina, czyli hormon regulujący cykl dobowy. Po preparaty ją zawierające sięgają m.in. osoby pracujące na nocnych zmianach i podróżujące, a także starsze. W przypadku tych ostatnich, w związku z wiekiem stężenie melatoniny w organizmie spada, co wiąże się właśnie z problemami z zasypianiem.

Jeśli leki uspokajające bez recepty i środki nasenne to za mało, a dolegliwości są przewlekłe, konieczna będzie pogłębiona konsultacja lekarska, aby poznać źródło problemów i móc skuteczniej z nim walczyć.

Środki uspokajające i nasenne 

W kategorii 159 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 159 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 159 produktów