> Produkty dla dzieci>Leki i suplementy dla dzieci>Środki na przeziębienie dla dzieci

Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki dla dzieci na przeziębienie dostępne bez recepty

Do występowania przeziębienia najczęściej doprowadzają wirusy przenoszone przede wszystkim drogą kropelkową. Dzieci chorują jednak znacznie częściej, w praktyce nawet 8 razy do roku, czemu sprzyjają kontakty z innymi maluchami. W takiej sytuacji w celu łagodzenia objawów przydatne mogą być preparaty na przeziębienie dla dzieci, dzięki którym można złagodzić uciążliwe objawy oraz przyspieszyć proces leczenia.

Jakie leki na przeziębienie i grypę dla dzieci wdrożyć?

Choroby te (choć nie są tożsame i mają różne przyczyny) zazwyczaj związane są z podwyższoną temperaturą ciała, która nierzadko przekracza 37,8°C w przypadku mierzenia temperatury w jamie ustnej. Wówczas przydatne będą przede wszystkim leki przeciwgorączkowe dla dzieci z paracetamolem, które są bezpieczne także w przypadku najmłodszych pacjentów, choć tylko wtedy, gdy są w odpowiedni sposób dawkowane.

Kiedy sięgnąć po syrop na przeziębienie dla dzieci?

W prawie 95 proc. przypadków objawy przeziębienia związane są z górnymi drogami oddechowymi. Pojawia się więc katar oraz śluz w nosie, a często także ból gardła oraz kaszel. W takiej sytuacji można sięgnąć po syrop dla dzieci na przeziębienie, który działa powlekająco na błony śluzowe, a także łagodzi uczucie drapania w gardle. Sprawdza się też w przypadku suchego kaszlu.

Jak długo stosować leki?

Objawy najczęściej utrzymują się od 7 do 10 dni, jednak niektórych farmaceutyków nie trzeba i wręcz nie można stosować przez tak długi czas. Jeśli jednak chodzi o preparaty na przeziębienie dla dzieci, zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu lub skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Konsultacja jest niezbędna również wtedy, jeśli objawy z czasem ulegają nasileniu.

Środki na przeziębienie dla dzieci 

W kategorii 136 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 136 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 136 produktów