Kategorie

Najczęściej kupowane

Leki dla dzieci na przeziębienie dostępne bez recepty

Do występowania przeziębienia najczęściej doprowadzają wirusy przenoszone przede wszystkim drogą kropelkową. Dzieci chorują jednak znacznie częściej, w praktyce nawet 8 razy do roku, czemu sprzyjają kontakty z innymi maluchami. W takiej sytuacji w celu łagodzenia objawów przydatne mogą być preparaty na przeziębienie dla dzieci, dzięki którym można złagodzić uciążliwe objawy oraz przyspieszyć proces leczenia.

Jakie leki na przeziębienie i grypę dla dzieci wdrożyć?

Choroby te (choć nie są tożsame i mają różne przyczyny) zazwyczaj związane są z podwyższoną temperaturą ciała, która nierzadko przekracza 37,8°C w przypadku mierzenia temperatury w jamie ustnej. Wówczas przydatne będą przede wszystkim leki przeciwgorączkowe dla dzieci z paracetamolem, które są bezpieczne także w przypadku najmłodszych pacjentów, choć tylko wtedy, gdy są w odpowiedni sposób dawkowane.

Kiedy sięgnąć po syrop na przeziębienie dla dzieci?

W prawie 95 proc. przypadków objawy przeziębienia związane są z górnymi drogami oddechowymi. Pojawia się więc katar oraz śluz w nosie, a często także ból gardła oraz kaszel. W takiej sytuacji można sięgnąć po syrop dla dzieci na przeziębienie, który działa powlekająco na błony śluzowe, a także łagodzi uczucie drapania w gardle. Sprawdza się też w przypadku suchego kaszlu.

Jak długo stosować leki?

Objawy najczęściej utrzymują się od 7 do 10 dni, jednak niektórych farmaceutyków nie trzeba i wręcz nie można stosować przez tak długi czas. Jeśli jednak chodzi o preparaty na przeziębienie dla dzieci, zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu lub skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Konsultacja jest niezbędna również wtedy, jeśli objawy z czasem ulegają nasileniu.

Środki na przeziębienie dla dzieci 

W kategorii 202 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 202 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 202 produktów