> Pozostałe środki bez recepty>Środki na cukrzycę

Kategorie

Najczęściej kupowane

Cukrzyca należy do czołówki najczęstszych chorób przewlekłych. W Polsce dotyka ona około 3 mln osób, choć wiele nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę na nią choruję. Niestety nieleczona cukrzyca może skutkować m.in. udarem mózgu, zawałem, a także śpiączką ketonową. Właśnie dlatego tak ważna jest diagnostyka, a także sięganie po leki na cukrzycę wspierające walkę z chorobą i pozwalające lepiej zadbać o zdrowie całego organizmu.

Jak działają leki na cukrzycę bez recepty?

Leki dla diabetyków bez recepty to bardzo często witaminy i minerały, które dobrze wpływają na metabolizowanie węglowodanów, a także korzystnie oddziałują na układ nerwowy. Są to także preparaty, dzięki którym możliwe jest uzupełnienie w organizmie składników, które trudniej dostarczyć wraz z dietą. Są to zazwyczaj niedobory witamin z grupy B (zwłaszcza B12), a także C oraz E.

Leki dla diabetyków to dodatkowo preparaty na bazie ziół oraz naturalnych wyciągów roślinnych. Przykładem jest morwa biała, która ma właściwości hipoglikemizujące, a także jest doskonałym przeciwutleniaczem. Dodatkowo badania wykazały, że odpowiada za spowalnianie trawienia węglowodanów. Oczywiście same leki na cukrzycę bez recepty są niewystarczające, konieczna jest bowiem kompleksowa opieka lekarska, a także zaopatrzenie się w aparat do mierzenia cukru we krwi.

Jak jeszcze wspierać leczenie cukrzycy?

Poza lekami na cukrzycę oraz suplementami konieczna jest też gruntowna zmiana diety. Kluczowe jest ograniczenie węglowodanów prostych, a także spożywanie pojedynczych posiłków o gramaturze maksymalnie około 200 g w przypadku kobiet oraz 300g w przypadku mężczyzn. Konieczne jest też rzadsze przyjmowanie pokarmów, jednocześnie kontrolując indeks glikemiczny poszczególnych produktów. Warto skonsultować się dodatkowo z dietetykiem, który doradzi, jakie pokarmy sprawdzą się najlepiej, a których należy unikać.

Środki na cukrzycę 

W kategorii 29 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów