> Środki przeciwbólowe>Środki na ból stawów i reumatyzm>Żele na stawy / Maści na ból stawów

Kategorie

Najczęściej kupowane

Bóle stawów pojawiają się u osób w każdym wieku, a ich przyczyn może być naprawdę wiele - od siedzącego trybu życia, przez problemy zdrowotne, aż po urazy i kontuzje czy przeciążenia spowodowane noszeniem zbyt ciężkich przedmiotów, przepracowaniem albo przetrenowaniem. Dlatego właśnie maści na ból stawów są równie zróżnicowane co rodzaje związanych ze stawami dolegliwości, a w aptekach internetowych znajdziesz szereg produktów, spośród których z całą pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Jak działają preparaty na bóle stawów? 

Maści oraz żele przeciwbólowe są bogate w substancje działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie, szczególnie tzw. NLPZ - niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. takie jak ibuprofen, naproksen, diklofenak). Działają one miejscowo, czyli tam, gdzie je nałożysz, i uśmierzają dolegliwości lokalnie. Maść na przeciążone stawy może być stosowana po urazach czy kontuzjach, lecz także w przypadku zwyrodnień związanych z chorobami czy wiekiem. 

Maść na zapalenie stawów, problemy reumatyczne albo po urazach - wybierz preparat dla siebie

Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę także na to, czy zawiera on w swoim składzie substancje rozgrzewające (jak ma to miejsce w przypadku produktów takich jak maść końska APTEO czy Perskindol Active) albo chłodzące (np. Dip Rilif czy BEN-GAY z mentolem), które pozwalają odczuć jeszcze większą ulgę. 

Jeśli zależy Ci na tym, by maść przeciwbólowa na stawy była możliwie delikatna i naturalna w działaniu, a ból nie jest wyjątkowo intensywny lub istnieją przeciwwskazania do stosowania klasycznych preparatów, możesz skorzystać z żelu na stawy na bazie ziół i ekstraktów roślinnych. 

Na rynku spotkać można również produkty z dodatkiem kolagenu, chondroityny czy glukozaminy. Większość z tych żelów i maści jest dostępna bez recepty ze względu na bezpieczną zawartość wszystkich substancji - jeśli wybrana maść przeciwzapalna na stawy nie będzie wystarczająco silna na Twoje dolegliwości, koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym po preparaty dostępne tylko na receptę.

Żele na stawy / Maści na ból stawów 

W kategorii 70 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 70 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 70 produktów