> Produkty dla dzieci>Leki i suplementy dla dzieci>Żele i maści na ząbkowanie

Kategorie

Najczęściej kupowane

Preparaty na ząbkowanie

Wielu opiekunów zastanawia się, jak złagodzić ból swojego dziecka oraz co na bolesne ząbkowanie sprawdzi się najlepiej. Najczęściej są to bowiem nie leki przeciwbólowe dla dzieci w postaci tabletek, a maści na ząbkowanie nakładane bezpośrednio na bolące miejsca w jamie ustnej malucha.

Jak działają żele i maści na ząbkowanie?

Żel na ząbkowanie dostępny bez recepty powinien działać kompleksowo, czyli przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz znieczulająco. Najczęściej zawiera więc takie substancje jak lidokaina, a także wyciągi z roślin oraz ziół, przede wszystkim łagodzące obolałe miejsca. Oczywiście nawet pomimo tego, że w wielu przypadkach preparaty na ząbkowanie zawierają właśnie ekstrakty z roślin, nie należy przekraczać ich zalecanej dawki, gdyż może doprowadzić to do skutków ubocznych. Sama lidokaina może także przedostawać się do krwiobiegu i doprowadzić do niepożądanych skutków.

Jak prawidłowo stosować krople na ząbkowanie?

Lek na ząbkowanie w formie kropli zakrapiany jest bezpośrednio do jamy ustnej. Zazwyczaj służy do tego specjalny pojemniczek, w którym znajduje się jedna, bezpieczna dawka preparatu. W kwestii dawkowania także należy stosować się do zaleceń producenta, ewentualnie do wskazań pediatry, który sporadycznie może zalecić jej zwiększenie.

Jakie inne dolegliwości mogą towarzyszyć wyrastaniu pierwszych zębów?

Maści na ząbkowanie mogą nie być wystarczające, jeśli maluch ma także inne dolegliwości takie jak gorączka oraz biegunka. W takiej sytuacji konieczne będzie bardziej kompleksowe działanie przy użyciu różnych preparatów aptecznych. Na szczęście można znaleźć je zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i tych działających online, z opcją wygodnej dostawy pod wskazany adres.

Żele i maści na ząbkowanie 

W kategorii 16 produków.
Wyświetla 1 - 16 z 16 produktów
Wyświetla 1 - 16 z 16 produktów