> Dla niego>Zdrowie>Wypadanie włosów

Kategorie

Najczęściej kupowane

Wypadanie włosów samo w sobie nie jest niczym niepokojącym - człowiek w biegu życia nieustająco wymienia starsze włosy na nowe. Problem pojawia się w dwóch sytuacjach: jeżeli odrasta niewystarczająca ilość włosów (wzrost jest spowolniony) lub zaczyna wypadać zbyt wiele włosów. Problem ten dotyczy szczególnie mężczyzn, ponieważ w genach większości z nich zaprogramowane jest łysienie od pewnego wieku. W takim wypadku pomóc mogą suplementy na wypadanie włosów u mężczyzn.

Wypadanie włosów u mężczyzn - jakie są przyczyny?

Najczęstszym powodem wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie - naturalny proces rozpoczynający się w pewnym wieku. Pojawiają się osoby, których on nie dotyka, ale jest to rzadkość, ponieważ kombinacja genów pozwalająca zachować włosy do starości jest mało prawdopodobna. Poza tym istnieją inne przyczyny wywołujące lub przyspieszające wypadanie włosów.

  • Zmiany hormonalne - wahania androgenów mogą odbić się na bujności włosów na głowie, niestety na niekorzyść.
  • Objaw towarzyszący różnych chorób przewlekłych - jeżeli zaobserwowałeś u siebie nadmierne wypadanie włosów, w pierwszej kolejności skontaktuj się ze swoim lekarzem, bo być może choroba jest tego powodem.
  • Efekt uboczny stosowania niektórych leków - nie tylko chemioterapia, ale niektóre leki antydepresyjne lub antybiotyki mogą mieć taki wpływ na organizm.
  • Nieprawidłowa dieta i stres - brak witamin i substancji odżywczych nie pozwala organizmowi zregenerować osłabionych włosów i potęguje ich wypadanie.
  • Niewłaściwa pielęgnacja włosów - włosy obciążone zabiegami lub niedostatecznie odżywione będą szybciej wypadać.

Jak reagować na nadmierne wypadanie włosów?

Pierwszym krokiem będzie przyjrzenie się przyczynie, jaka stoi za problemem. Jeżeli jest to ogólny problem zdrowia lub stylu życia, trzeba będzie zawalczyć u źródła. W przypadku naturalnych przyczyn lub chęci wzmocnienia efektu wprowadzanych zmian polecamy strategię podwójnego działania: od środka i z zewnątrz. Suplementy na wypadanie włosów u mężczyzn takie jak DX2 kapsułki wzmacniające włosy czy Halier Hairvity Men wzmacniają cebulki włosa i pobudzają skórę głowy do działania. Tu dodatkową pomocą będzie prawidłowa pielęgnacja. Szampon hamujący wypadanie włosów Dermena celuje w sam problem, podczas gdy DX2 Szampon wzmacniający działa na całościową poprawę kondycji włosów. Taką kurację można wzmocnić użyciem serum (np. Skrzypovita Pro serum).

Wypadanie włosów 

W kategorii jest jeden produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu
Pokazuje 1 - 1 z 1 produktu