Kategorie

Najczęściej kupowane

Zatkany nos, przedłużające się przeziębienie, a może alergia? Niezależnie od tego, czy chcesz nawilżyć śluzówkę nosa czy rozrzedzić zalegającą tam wydzielinę, woda morska do nosa to naturalne i sprawdzone rozwiązanie na udrożnienie górnych dróg oddechowych. Co ważne, jest na tyle bezpieczna, że mogą ją stosować zarówno najmłodsze nawet dzieci, jak i dorośli.

Woda morska dla niemowląt, dzieci i dorosłych

Katar u dzieci to dość powszechny i często uciążliwy problem, szczególnie gdy maluchy przez trudności z oddychaniem stają się marudne, zmęczone i nie potrafią zasnąć. Co istotne, bez względu na źródło kataru (alergiczne, bakteryjne, wirusowe i inne), woda morska może być zawsze stosowana z powodzeniem jako środek pomocniczy przy leczeniu kataru. Dokładną instrukcję stosowania wody morskiej do nosa dla dzieci znajdziesz na opakowaniu produktów (zobacz np. ulotkę do Marimer Baby 100 ml).

Wśród zalet stosowania wody morskiej na katar należy wymienić:

  • otwieranie kanałów zatokowych,
  • usprawnienie pracy nosa,
  • szybsze usuwanie śluzu z górnych dróg oddechowych,
  • możliwość stosowania wody morskiej do inhalacji.

Działanie wody morskiej 

Roztwory izotoniczne (np. woda morska Bepanthen Baby) oraz hipertoniczne (np. Marimer hipertoniczny) różnią się swoim działaniem, istnieją też inne wskazania do ich stosowania. Izotoniczne wody morskie poleca się szczególnie do nawilżania i oczyszczania nosa, natomiast hipertoniczne przeznaczone są do łagodzenia obrzęku śluzówki nosa. Oba rodzaje mogą być stosowane jako woda morska na zatkany nos.

Wybierając wodę morską na katar, zwróć uwagę, czy zawiera:

Wody morskie na katar 

W kategorii 18 produków.
Wyświetla 1 - 18 z 18 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 18 produktów