Kategorie

Najczęściej kupowane

Witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu na każdym etapie życia. Warto mieć jednak na uwadze, że zapotrzebowanie na ten związek chemiczny może różnić się ze względu na wiek, płeć i masę. Istnieje szereg zaleceń dotyczących dawkowania dla dzieci, osób dorosłych i seniorów. Wysokie dawki, tak jak np. witamina D 4000, powinny być zarezerwowane dla osób starszych, u których synteza nie odbywa się w takim sam sposób, jak u osób młodszych.

Witamina D 4000 - dla kogo?

U seniorów ze względu na zmniejszoną ilość syntezy w skórze, spowolniony metabolizm i gorsze wchłanianie, zalecana jest suplementacja witaminy D 4000 jednostek. Nowa maksymalna ilość witaminy D w dziennej porcji suplementu diety może wynosić 4000 IU (100 µg), ale dotyczy tylko i wyłącznie osób zdrowych powyżej 75. roku życia. Dla młodszej grupy osób dorosłych rekomendowana dawka pozostaje niezmienna, czyli wynosi 2000 IU. W oznakowaniu suplementów stosuje się więc specjalne oznaczenia i informacje kierowane do danej grupy wiekowej. Większe zapotrzebowanie na witaminę D można zaobserwować również u osób otyłych - zarówno osób dorosłych, jak i seniorów. W przypadku nadwagi podaż witaminy D może być więc większa w porównaniu do osób o prawidłowej masie ciała. 

Preparaty z witaminą D 4000 jednostek

Decydując się na zakup suplementu z witaminą D 4000 jednostek, swój wybór warto skonsultować wcześniej z lekarzem lub zdecydować się na badania, które jednoznacznie wskażą ewentualne niedobory. Podczas zakupu warto zwracać uwagę na certyfikaty jakości i skład. Dostępne suplementy różnią się między sobą formą podania. Zdecydowana większość z nich występuje w kapsułkach i tabletkach. Na rynku dostępne są również preparaty w kroplach, które zażywa się za pomocą wygodnej pipety. Wybór powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji i zapotrzebowania na dany składnik. 


W ofercie dostępne są również inne witaminy i minerały odpowiedzialne za prawidłową pracę organizmu.

Witamina D 4000  

W kategorii 16 produków.
Wyświetla 1 - 16 z 16 produktów
Wyświetla 1 - 16 z 16 produktów