Kategorie

Najczęściej kupowane

Witamina D jest niezbędna do codziennego funkcjonowania organizmu. Wpływa ona na wiele układów, dlatego należy dbać o jej prawidłowy poziom każdego dnia. Coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych i mamy coraz mniej bezpośredniego kontaktu ze słońcem, co powoduje mocno ograniczoną syntezę witaminy D w skórze. Dodatkowo powszechne stosowanie kremów z filtrami UV powoduje, że nawet będąc na słońcu, nie dochodzi do wytwarzania witaminy D. W tym wypadku należy zadbać o odpowiednią suplementację witaminy D 2000 i wyrównać ewentualne niedobory potwierdzone w badaniach krwi. 

Dla kogo witamina D 2000?

Witamina D 2000 jednostek polecana jest dla osób dorosłych: w stanach niedostatecznej podaży witaminy w diecie lub zmniejszonej z wiekiem zdolności organizmu do wytwarzania witaminy D, a szczególnie u osób po 65 roku życia, w okresie od października do kwietnia, gdy ekspozycja na światło słoneczne jest niewystarczająca (lub cały rok w przypadku osób po 65 roku życia), a także w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę D3 (ciąża, karmienie piersią), jeżeli nie jest zapewniona właściwa podaż z diety lub syntezy skórnej. 

Suplementacja witaminy D uzależniona jest od wieku, masy ciała, zdolności syntezy w skórze, a także w przypadku kobiet – obecności ciąży. Zakłada się, że osoby dorosłe, które nie przebywają zbytnio na słońcu powinny przyjmować od 800-2000 IU w przeliczeniu na masę ciała. U osób powyżej 65 roku życia występuje zmniejszona ilość syntezy w skórze, dlatego zalecana jest suplementacja preparatami z witaminą D 2000 jednostek i wyżej. 

Preparaty z witaminą D 2000 jednostek

W aptekach dostępne są różnorodne preparaty z witaminą D 2000. Ich głównym zadaniem jest wspieranie układu kostnego oraz zachowanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Preparaty z witaminą D 2000 jednostek dostępne są w formie kapsułek, tabletek czy płynów. Część z nich wzbogacana jest również witaminą K lub kwasami Omega-3. 

Aby zadbać kompleksowo o swoje zdrowie i samopoczucie, warto sięgnąć również po preparaty na odporność

Witamina D 2000 

W kategorii 42 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 42 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 42 produktów