Kategorie

Vitrum Calcium 1250 x 60 tabl.

8393202

Suplement diety VITRUM® Calcium 1250 jest źródłem naturalnego wapnia pochodzącego z muszli ostryg i odpowiedniej dawki witaminy D3.
Wapń i witamina D3 są potrzebne do utrzymania zdrowych i mocnych kości oraz zębów.

Więcej szczegółów

Tego produktu nie ma w magazynie

 

Cena: 22,16 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Suplement diety VITRUM® Calcium 1250 jest źródłem naturalnego wapnia pochodzącego z muszli ostryg i odpowiedniej dawki witaminy D3.
Wapń i witamina D3 są potrzebne do utrzymania zdrowych i mocnych kości oraz zębów.

Kobiety są szczególnie narażone na niedobry wapnia:

  • Częste odchudzanie i nieracjonalny sposób odżywiania
  • Diety eliminacyjne przy nietolerancji laktozy, diety eliminacyjne przy karmieniu piersią
  • Menopauza
  • Ciąża
  • Palenie papierosów

Zalecane spożycie

  • Zaleca się stosowanie wapnia z witaminą D3 dla utrzymania prawidłowego stanu kości u osób dorosłych. Produkt polecany jest zwłaszcza kobietom po 30 r.ż.
  • Zaleca się stosowanie wapnia z witaminą D3 dla właściwego wzrostu i rozwoju kości u dzieci i młodzieży. Preparat może być stosowany od 12 r.ż.
  • Jedna tabletka dziennie, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku

Składniki czynne: 1 tabletka

  • Wapń (w postaci węglanu wapnia 1250mg) - 500mg (62.5%)*
  • Witamina D3 - 5µg (100%)*

*% realizacji zalecanego dziennego spożycia

VITRUM® Calcium zawiera wapń pochodzący z muszli ostryg i witaminę D

Suplement diety VITRUM® Calcium 1250 zawiera oryginalny wapń z muszli ostryg. Jest to surowiec całkowicie naturalny, który już wykazał swoją wysoką biodostępność – został przyswojony przez żywy organizm ostryg i wbudowany w strukturę muszli. Stosując wapń pochodzenia naturalnego mamy pewność, że jest to forma wapnia doskonale przyswajalna dla organizmu.
Muszle ostryg, z których pozyskany jest wapń zawarty w VITRUM® Calcium 1250 wydobywa się z obszarów dna morskiego z pokładów liczących kilka tysięcy lat, kiedy wody oceanów były krystalicznie czyste. Mimo tego wieku, struktura muszli jest doskonale zachowana, co świadczy o doskonałej mineralizacji struktury muszli i wysokiej jakości zawartego w nich wapnia. 
Ale to nie wszystko, po wydobyciu muszle ostryg są 2 razy płukane a następnie poddane zaawansowanej technologicznie obróbce w celu uzyskania surowca o jak najwyższej czystości i jakości. Po zmieleniu granulat poddawany jest licznym testom i kontrolom tak, aby każda partia spełniała rygorystyczne normy jakościowe.
Jeśli przełamiesz tabletkę VITRUM® Calcium 1250 zauważysz, że jest ona właśnie szara w środku, ponieważ taki kolor mają muszle ostryg.
Witamina D - pomaga we wchłanianiu wapnia i utrzymaniu jego prawidłowego poziomu we krwi oraz w funkcjonowaniu układu odpornościowego. W klimacie europejskim wytwarzanie w skórze witaminy D3 jest ograniczone, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Bez możliwości przebywania na słońcu lub dodatkowej suplementacji diety preparatami zawierającymi witaminę D3 nie uzyskuje się rekomendowanych dawek witaminy D3 z dietą.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii