Kategorie

Nowy

UniGEl Apotex Kids żel na rany 5g 29.02.2020 r.

9075954

UniGel Apotex to wyjątkowy sposób leczenia zarówno drobnych skaleczeń i otarć, jak również trudno gojących się ran, oparzeń 

Data ważności: 29.02.2020 r. 

Więcej szczegółów

 

Cena: 9,99 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazanie:
L
eczenie zarówno drobnych skaleczeń i otarć, jak również trudno gojących się ran, oparzeń oraz owrzodzeń spowodowanych niewydolnością krążenia żylnego lub tętniczego, odleżyn, tzw. stopy cukrzycowej, będącej powikłaniem długotrwałej, nieleczonej cukrzycy, pooperacyjnych i innych uszkodzeń skóry.

Właściwości:
UniGel Apotex to wyjątkowy sposób leczenia zarówno drobnych skaleczeń i otarć, jak również trudno gojących się ran, oparzeń oraz owrzodzeń spowodowanych niewydolnością krążenia żylnego lub tętniczego, odleżyn, tzw. stopy cukrzycowej, będącej powikłaniem długotrwałej, nieleczonej cukrzycy, pooperacyjnych i innych uszkodzeń skóry. Preparat tworzy wilgotne środowisko w ranie, które jest podstawową zasadą nowoczesnej metody leczenia ran. Stała wilgotność w obrębie rany wspomaga podział i proces przesuwania się komórek, zapobiega tworzeniu się wysuszonych strupów, a tym samym wyraźnie przyspiesza gojenie. Preparat utrzymuje również stałą temperaturę w ranie, co jest również istotne dla właściwego przebiegu procesu jej gojenia. 

Składniki:
 
Hydrofilowy żel metakrylowy będący usieciowanym kopolimerem 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe.

Sposób użycia:
Oczyścić ranę, najlepiej przemywając roztworem soli fizjologicznej lub czystą wodą, z wszelkich zabrudzeń oraz resztek wcześniej stosowanych środków leczniczych, które mogłyby podrażniać ranę. Osuszyć ranę. Odkręcić nakrętkę i przebić nią tubkę. Nałożyć niewielką ilość żelu na powierzchnię rany (nie wcierać). Żel wchłonie wysięk i inne płyny z rany. Przykryć ranę sterylnym, nieprzylegającym gazikiem, który należy umocować za pomocą bandaża lub plastra. Na niewielkie rany wystarczy nałożyć żel i przykryć je plastrem, zachowując ok. 1 cm marginesu wokół rany. Pacjenci stosujący antybiotyki lub inne leki z powodu stwierdzonego zakażenia powinni kontynuować leczenie według wskazań lekarza. U pacjentów, u których konieczna jest terapia uciskowa, należy zastosować bandażelastyczny. Żel po aplikacji pęcznieje i dzięki unikalnej strukturze nie przywiera do rany, dlatego może być bezboleśnie usuwany przez delikatne wytarcie. Opatrunek należy zmieniać co 24 – 48 godzin. W stanach zapalnych zaleca się częstsze zmiany opatrunku.

Opakowanie: 
5 g  

Podmiot odpowiedzialny:
WAKE spol. s. r. o.,
Srobarova 1869/14, 100 41 Praha 10,
Republika Czeska.

30 Inne produkty w tej samej kategorii