> Sprzęt medyczny do domu>Termometry bezdotykowe, elektroniczne i rtęciowe

Kategorie

Najczęściej kupowane

Termometry to urządzenia, które bez wątpienia powinny znaleźć się w każdym domu. Oczywiście termometry rtęciowe to już przeszłość i dziś używane są przede wszystkim modele bezdotykowe oraz elektroniczne, które są niezawodne i bezpieczne jeśli chodzi o działanie.

Jakie zalety ma termometr bezdotykowy elektroniczny?

Jedną z największych zalet jest to, że takie urządzenie wyklucza możliwość przenoszenia zarazków dzięki temu, że odczytuje temperaturę na odległość. Dodatkowo większość modeli prezentuje bardzo dokładne wyniki, choć oczywiście wiele zależy od tego, jakiej jakości jest to termometr elektroniczny, a także jak został skalibrowany.

Czym cechują się termometry klasyczne?

Termometry klasyczne to urządzenia także wykonane ze szkła, choć w ich wnętrzu nie została umieszczona rtęć, a stop metalu galu, cynku, cyny, a także indu. Jest ona całkowicie nietoksyczna oraz przyjazna dla środowiska, w przeciwieństwie właśnie do rtęci, która w przypadku rozbicia urządzenia może być wysoce toksyczna dla organizmu.

Kiedy wybrać termometry do wody?

Odpowiednia temperatura wody podczas kąpieli niemowląt jest szczególnie ważna. Jeśli więc masz w domu małe dziecko, przydatne mogą być termometry do wody, które są bezpieczne, gdyż nie posiadają w sobie szkodliwych substancji chemicznych. Mogą to być także termometry elektroniczne, choć najczęściej są droższe od klasycznych.

Idealny termometr dla rodzin z dziećmi

Wiedząc, czym charakteryzują się poszczególne typy takich urządzeń można wybrać ten najbardziej dopasowany do swoich potrzeb. Jednak niezależnie od tego, czy będzie to model klasyczny czy termometr bezdotykowy - apteka internetowa z szeroką ofertą produktów z pewnością będzie oferować taki model. Termometr rtęciowy to jednak dużo rzadziej spotykany produkt, bowiem od kilku lat obowiązuje zakaz ich produkcji, choć nie sprzedaży, aż do wyczerpania zapasów.

Przy małym dziecku przydatny może się także okazać aspirator do nosa. Sprawdź ofertę naszej Apteki online.

Termometry bezdotykowe, elektroniczne i rtęciowe 

W kategorii 22 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 22 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 22 produktów