> Preparaty na przeziębienie>Preparaty na ból gardła>Tabletki i pastylki na ból gardła

Kategorie

Najczęściej kupowane

Ból gardła to powszechna dolegliwość, która często towarzyszy zwłaszcza przeziębieniom. Niestety jest on wyjątkowo uciążliwy oraz utrudnia codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji pomocne mogą być tabletki na ból gardła bez recepty, dostępne zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i online.

Co zawierają pastylki na ból gardła?

Jeśli chodzi o preparaty bez recepty, to mają one w składach przede wszystkim różnego rodzaju ekstrakty roślinne o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Takie preparaty zawierają m.in. ekstrakty z szałwii, tymianku, a także rumianku. Tabletki do ssania na ból gardła to jednak również inne substancje, w tym chlorowodorek benzydaminy. Składnik ten w takich farmaceutykach ma działanie miejscowe pomagające w łagodzeniu obrzęku, a także odkażające. Oczywiście preparaty, które ją zawierają, w tym także leki w sprayu na ból gardła, należy stosować przez określony czas, najlepiej nie dłużej, niż 7 dni.

Co natomiast mają w swoich składach tabletki na ostry ból gardła? Zawarty może być w nich m.in. flurbiprofen, który zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Przed jego użyciem koniecznie trzeba jednak zapoznać się z dołączoną ulotką, aby sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do jego stosowania.

Jak prawidłowo dawkować tabletki na ból gardła?

Tego typu preparaty należy przede wszystkim przyjmować w odpowiednich odstępach czasowych, aby substancja aktywna mogła zadziałać. Bardzo ważne jest też nieprzekraczanie zalecanej dawki i to nawet wtedy, gdy pastylki na ból gardła zawierają głównie substancje ziołowe naturalnego pochodzenia. Ostatnią kwestią jest to, aby takich farmaceutyków nie traktować niczym cukierki. To istotne zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie mogą preparatów aptecznych przyjmować bez kontroli opiekunów.

Tabletki i pastylki na ból gardła 

W kategorii 124 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 124 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 124 produktów