> Seks i zdrowie intymne>Tabletki na płodność

Kategorie

Najczęściej kupowane

Według najnowszych danych w naszym kraju już co szósta para ma problem z poczęciem dziecka, zaś według WHO kłopoty z płodnością dotykają około 12 proc. populacji w krajach rozwiniętych. Problem ten jest więc poważny i może mieć różne podłoże. Jedną z przyczyn jest także nieodpowiedni styl życia, w tym otyłość, nadwaga i nałogi doprowadzające do niedoborów składników odżywczych. W takiej sytuacji pomocne mogą być środki na niepłodność, czyli różnego rodzaju witaminy i minerały wspierające ogólne zdrowie organizmu.

Co zawierają tabletki na płodność dla kobiet?

Jeśli chodzi o tabletki na płodność dla niej, to są to przede wszystkim takie preparaty, które pozwalają przywrócić równowagę układu hormonalnego, a także regulować cykl miesiączkowy. Jednym z takich składników jest inozytol, który ma na celu zwiększanie częstości owulacji, a także obniżanie poziomu testosteronu w organizmie kobiety. Witaminy dla przyszłych mam to również przeciwutleniacze, które wymiatają z organizmu wolne rodniki. Warto wskazać tu przede wszystkim na cynk i selen, a także witaminę E.

W zajściu w ciążę kobietom mogą pomagać także testy owulacyjne, pozwalające lepiej zaplanować czas zbliżeń seksualnych, aby zwiększyć szansę na zapłodnienie.

Co zawierają tabletki na płodność dla mężczyzn?

Jeśli chodzi o witaminy na płodność dla mężczyzn, to celem ich działania jest przede wszystkim poprawa jakości nasienia. Poprawa oczywiście nie zachodzi od razu, a najczęściej dopiero po kilku miesiącach od stosowania, w zależności od wskazań producenta. W ich składach zazwyczaj można znaleźć:

  • selen oraz cynk, które pozytywnie wpływają nie tylko na liczbę, ale i ruchliwość plemników,
  • witaminy C i E będące przeciwutleniaczami, które odpowiadają za zmniejszenie ilości uszkodzeń DNA,
  • koenzym Q10, który poprawia ruchliwość plemników.

Stosując witaminy na płodność zawsze trzeba przyjmować je zgodnie z zaleceniami producenta, nie przekraczając zalecanej dawki.

Tabletki na płodność 

W kategorii 19 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 19 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 19 produktów