Kategorie

Najczęściej kupowane

Katar kojarzy się z pierwszym objawem przeziębienia, ale w rzeczywistości może powodować go wiele różnych czynników. Jest męczący i frustrujący, nawet jeżeli nie wywołuje bólu czy nieprzyjemnych dolegliwości. Zdarza się, że katar mija samoistnie, jednak jeżeli wydzielina z nosa staje się uciążliwa, warto sięgnąć po tabletki na katar bez recepty, które dostaniesz od ręki w aptece.

Tabletki na katar a przyczyna kataru

Katar może być spowodowany najróżniejszymi czynnikami. Czasem zdarza się jednorazowe podrażnienie nosa kurzem, pyłem, czy nawet mąką podczas pieczenia - w takim wypadku objawy samoczynnie miną, kiedy śluzówka nosa pozbędzie się zanieczyszczeń. Innym rodzajem kataru będzie ten wywołany przez alergie. Wtedy śluzówka nosa reaguje na konkretne alergeny i objawy nasilają się w momencie, kiedy organizm ma większy kontakt z substancją podrażniającą. Uczulać może kurz i roztocza (wtedy nasila się podczas sprzątania) lub pylące trawy i drzewa (kiedy objawy nasilają się podczas przebywania na zewnątrz i wietrzenia w konkretnych miesiącach). Wtedy warto zastosować tabletki na katar alergiczny, które nie tylko powstrzymają nadmierną produkcję wydzieliny w nosie, ale i złagodzą pozostałe reakcje alergiczne (takimi lekami są Zyrtec UCB 10 tabletek lub Hitaxa fast lek przeciwalergiczny). Pozostałymi źródłami kataru będą infekcja i przeziębienie. W takim wypadku tabletki ziołowe na katar, np. Sinulan Forte z pelargonią afrykańską i czarnym bzem, pomogą doraźnie oczyścić i udrożnić drogi oddechowe. Jeżeli u podłoża kataru leży to infekcja wirusowa, warto wzmocnić działanie leków niwelujących katar ogólną walką z drobnoustrojami atakującymi organizm, np. biorąc Eloprine lek przeciwwirusowy lub Antygrypin Noc tabletki musujące.

Kiedy iść z katarem do lekarza?

Zawsze w razie wątpliwości lepiej skonsultować się z lekarzem i to z nim ustalić odpowiednie leczenie. To, że coś wygląda niegroźnie, nie musi wcale takie być - specjalista zawsze lepiej oceni stan dróg oddechowych. Z katarem również warto iść do lekarza, kiedy przy jego występowaniu odczuwasz bóle w okolicach zatok - może okazać się, że zaistniała infekcja bakteryjna wymagająca zastosowania antybiotykoterapii. Doraźnie możesz wspomóc zatoki takimi lekami jak RenoPuren Zatoki MAX czy Zatoxin tabletki powlekane.

Tabletki i kapsułki na katar 

W kategorii 29 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów