> Preparaty na przeziębienie>Preparaty na kaszel mokry>Tabletki i kapsułki na kaszel mokry

Kategorie

Najczęściej kupowane

Kaszel mokry zwany jest inaczej produktowym. W przeciwieństwie do suchego nie ma on charakteru napadowego, dlatego uważany jest za mniej uciążliwy. Nie jest jednak przyjemny i może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby sobie z nim radzić i mogą być to m.in. tabletki na kaszel mokry bez recepty, dostępne w aptekach online oraz stacjonarnych.

Co zawierają tabletki na kaszel mokry?

Leki na kaszel mokry zawierają w swoich składach takie związki i substancje, których celem jest upłynnienie wydzieliny oraz jej eliminowanie. W takich preparatach często można znaleźć ambroksol, który ma za zadanie zwiększyć wydzielanie śluzu, przy jednoczesnym zmniejszaniu jego lepkości. Celem jest więc ułatwienie transportowania wydzieliny i skuteczniejsze oczyszczanie dróg oddechowych. Tabletki na kaszel mokry bez recepty często zawierają też acetylocysteinę, która również ma ułatwiać odkrztuszanie. Absolutnie kluczowe jest jednak to, aby leków ją zawierających nie stosować razem z antybiotykami.

W jaki sposób stosować tabletki na kaszel mokry bez recepty?

Dawkowanie tego typu preparatów zawsze można sprawdzać na ulotce dołączonej do produktu, ewentualnie skonsultować tę kwestię z lekarzem lub farmaceutą. Wszystko po to, aby nie przekraczać zalecanego dawkowania. Ważną kwestią jest też to, że tabletki na kaszel mokry nie będą rozwiązaniem problemu w przypadku poważnych chorób stojących za takim objawem. Jeśli więc symptom nie mija lub pomimo stosowania różnych metod leczniczych ulega nasileniu, wówczas zaleca się natychmiastową konsultację z lekarzem.

Szczególną uwagę powinny zwrócić też takie objawy towarzyszące jak ropna plwocina, obecność grudek, a także krwioplucie. Symptomów tych zdecydowanie nie należy ignorować, gdyż może stać za nimi bardzo poważna choroba wymagająca natychmiastowego leczenia.

Tabletki i kapsułki na kaszel mokry 

W kategorii 24 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 24 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 24 produktów