> Środki przeciwbólowe>Środki na ból głowy>Tabletki i kapsułki na ból głowy

Kategorie

Najczęściej kupowane

Ból głowy to wyjątkowo uciążliwa dolegliwość: nawet jeśli nie jest bardzo silny, i tak potrafi sparaliżować na cały dzień, nie pozwalając skupić się na pracy, przyjemnościach ani odpoczynku. Głowa boli najczęściej kiedy jest się przemęczonym lub gwałtownie zmienia się pogoda, jednak rzeczywistych przyczyn bólu głowy jest znacznie więcej. Choć zazwyczaj skorzystanie z tabletki na ból głowy bez recepty jest wystarczającym rozwiązaniem, bywa i tak, że konieczna okażuje się konsultacja z lekarzem i wykupienie przepisanego leku przeciwbólowego.

Jakie tabletki na ból głowy dostaniesz w aptece?

Tabletki na ból głowy są tak często używanym produktem, że znajdziesz je zarówno w aptece, jak i w wielu drogeriach, kioskach czy nawet sklepach spożywczych. Aspirin C, Ibuprom 200mg czy Etopiryna to tylko jedne z wielu znanych leków przeciwbólowych. Większość ludzi potrafi określić, jakie tabletki działają na niego najlepiej na podstawie własnych preferencji i poprzednich reakcji organizmu. Silne tabletki na ból głowy warto wybrać w sytuacji, gdy mniejsze dawki nie pomagają. Aspirin Pro będzie mocniejszą wersją zwykłej aspiryny, podobnie Ibuprom Max, który zawiera 400 mg substancji przeciwbólowej, czyli dwukrotną ilość w stosunku do standardowej opcji. Jeśli jednak nie chodzi Ci o mocniejszy efekt, ale szybszy, sięgnij po Ibuprom Sprint o standardowej dawce, ale w formule przyspieszającej wchłanianie. Leki na ból takie jak Ketonal Active są przeznaczone dla trudniejszych do zwalczania dolegliwości, ale w razie potrzeby możesz sięgnąć również po niego.

Nawracający ból głowy - co robić?

Przy stosowaniu tabletek na ból głowy warto pamiętać o tym, aby nie stały się one automatyczną reakcją - długotrwały lub nawracający regularnie ból głowy może być objawem niepokojących chorób lub przypadłości. W takim wypadku koniecznie skonsultuj się z lekarzem, aby nie przykryć tych objawów lekami. Często również ból głowy jest sygnałem z organizmu o różnych niedoborach, takich jak niewystarczająca ilość snu, odwodnienie czy niedotlenienie. Monitoruj ogólny stan organizmu, ponieważ może się okazać, że wypicie szklanki wody regularnie będzie lepszym wyjściem niż stosowanie tabletek.

Tabletki i kapsułki na ból głowy 

W kategorii 102 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 102 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 102 produktów