> Środki przeciwbólowe>Środki na ból gardła>Tabletki i kapsułki na ból gardła

Kategorie

Najczęściej kupowane

Nie bez powodu jeden z najczęstszych - a zarazem najwygodniejszych i skutecznych! - wyborów w przypadku męczącego dyskomfortu w obrębie jamy ustnej, przełyku i krtani to tabletki do ssania na ból gardła. Działają one miejscowo i sprawiają, że niemal od razu możesz poczuć ulgę. Mniejsza intensywność bólu to więcej spokoju i cierpliwości na walkę z pozostałymi objawami choroby, niezależnie od tego, co leży u jej źródła. Jakie tabletki wybrać i na jakie ich składniki zwracać uwagę, by zmaksymalizować ich działanie dla Twojego organizmu?

Dobre tabletki na ból gardła - co powinny zawierać?

  • na nawilżenie - tabletki nawilżające świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które cierpią na ból gardła spowodowany przesuszonym powietrzem, zmęczeniem strun głosowych, a nawet alergiami. Zwróć uwagę na roślinne składniki, które zawierają tego rodzaju tabletki - np. Fiorda z wyciągiem z porostu islandzkiego, dzikiej róży i malwy czarnej, które działają wspierająco w funkcjonowaniu błony śluzowej gardła oraz krtani.
  • na ból gardła spowodowany zapaleniem wirusowym - na zaczerwienione, podrażnione, obolałe gardło przy chorobach sprawdzą się tabletki ze składnikami o działaniu przeciwbólowym. Dobrze, jeśli będą zawierać także kwas askorbinowy (witaminę C), która pozwoli Ci szybciej wyjść z choroby. Inne substancje, na które warto zwrócić uwagę, to:
    • salicylan choliny – łagodzi stany zapalne i zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej gardła;
    • benzydamina chlorowodorku – łagodzi ból gardła;
    • chlorheksydyna dichlorowodorku – działa bakteriobójczo;
    • chlorchinaldol – działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo.

Dopasuj tabletki na gardło do swoich potrzeb

Preferujesz naturalny skład? Zwróć uwagę na tabletki do ssania na ból gardła np. z wyciągami z ziół takich jak prawoślaz czy tymianek (Amolove ziołowe pastylki do ssania) albo z propolisem czy miodem wspomagającymi pracę układu odpornościowego (np. Amolove z miodem).

A jeśli ból gardła jest bardzo intensywny, wypróbuj środki na leczenie bólu gardła o silniejszym działaniu, najlepiej o właściwościach antyseptycznych, np. Orofar MAX. Z kolei dla dzieci warto zakupić specjalne tabletki na gardło, np. Strepsils Junior czy Cholinex Junior o smakach i składach dopasowanych do potrzeb najmłodszych. Z kolei gdy nie przekonuje Cię forma tabletek czy kapsułek, zawsze możesz spróbować odkażające i uśmierzające ból płukanki na gardło lub odpowiednie spraye.

Tabletki i kapsułki na ból gardła 

W kategorii 118 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 118 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 118 produktów