Kategorie

Najczęściej kupowane

Szczoteczki elektryczne istnieją na rynku od wielu lat i są powszechnie polecane ze względu na wygodę utrzymania higieny jamy ustnej. Szczoteczka soniczna to bardziej zaawansowany model, który czyści zęby nie tylko mechanicznie, ale również za pomocą drgań. Dużo skuteczniej radzi sobie z usuwaniem bakterii, co zwiększa skuteczność ochrony.

Szczoteczki soniczne - jak działają?

Tak samo jak klasyczna szczoteczka elektryczna, szczoteczka soniczna zawiera akumulator i silnik napędzający główkę czyszczącą w ruch, jednak poza ruchem obrotowym w tych modelach dochodzą jeszcze wibracje. Fale dźwiękowe w przedziale między 20 a 20 000 Hz są słyszalne dla ucha, stąd nie jest to bezgłośne urządzenie, ale niosą ze sobą wiele zalet. Drgania te mają działanie bakteriobójcze i potrafią czyścić zęby nawet w miejscach, gdzie nie udało się dociągnąć szczoteczki, co gwarantuje ochronę przed zarazkami i osadem także dzieciom, które nie opanowały jeszcze perfekcyjnie sztuki mycia zębów (zaproponuj dziecku Prosonic Junior Soft - miękką szczoteczkę soniczną w zachęcających kolorach). Działanie fali dźwiękowej jest znacznie bezpieczniejsze niż mechanizm klasycznej szczoteczki elektrycznej - fale soniczne są dużo łagodniejsze dla szkliwa zęba i zmniejszają ryzyko zarysowania, chociaż i ta wersja (taka jak szczoteczka pulsacyjna Dr Scott) sprawdzi się skuteczniej niż szczoteczka mechaniczna.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Prawidłowa technika używania szczoteczki sonicznej:

  1. Ustaw szczoteczkę pod kątem około 45 stopni w stosunku do płytki zęba, kierując ją w stronę dziąseł.
  2. Sprawdź siłę docisku - szczoteczka powinna przylegać całkowicie, ale nie naciskać na zęba.
  3. Powoli przesuwaj wzdłuż łuku zębowego, tak aby cała powierzchnia zębów została wyczyszczona.
  4. Przeznacz około 2 minut na całe czyszczenie, po równo na każdy odcinek, czyli po minucie na każdą stronę.
  5. Wyczyść dokładnie szczoteczkę i odstaw do stacji ładującej (jeśli model jest w nią wyposażony, jak np. szczoteczka soniczna Vitammy Pearl+).
  6. Jeżeli wymaga tego stan szczoteczki, wymień końcówkę na nową (upewnij się, że pasuje: do szczoteczki sonicznej Gum Sonic Sensitive dopasuj wymienne końcówki Sunstar Gum Sonic).

Szczoteczki soniczne i elektryczne 

W kategorii 3 produków.
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów
Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów