Kategorie

Najczęściej kupowane

Suchy kaszel jest męczący, dlatego też skutecznym sposobem, aby sobie z nim radzić jest zastosowanie preparatów hamujących odruch kaszlowy. To m.in. syropy na kaszel suchy bez recepty, które zawierają takie substancje jak butamirat. Dodatkowo ma on działanie rozkurczające na mięśnie gładkie, co korzystnie wpływa na oddychanie. Jest także dobrze tolerowany, dlatego często wykorzystuje się go w takich preparatach. Działanie przeciwkaszlowe ma również lewodropropizyna, również wykorzystywana w syropach.

Jakie inne składniki zawierają syropy na kaszel suchy bez recepty?

Wspierające działanie wykazują też różnego rodzaju ekstrakty roślinne, które mają na celu m.in. zmniejszenie podrażnienia gardła spowodowanego właśnie kaszlem. Przykładem jest prawoślaz, który zawierają m.in. leki na ból gardła. Jego działanie to bowiem pomoc w przypadku uczucia chrapania, a także anginy oraz zapalenia krtani. Inne składniki ziołowe w syropach na kaszel suchy to babka lancetowata. Wspomaga ona oczyszczanie dróg oddechowych oraz wspiera proces oczyszczania płuc z flegmy. Często składnik ten zawierają syropy wykrztuśne.

W jaki sposób stosować syropy wykrztuśne?

Warto pamiętać o tym, że takie preparaty nasilają odruch kaszlu, dlatego też nie zaleca się ich stosowania tuż przed snem. Jest to kluczowe niezależnie od wieku pacjenta, gdyż podanie syropu wykrztuśnego w nieodpowiednim momencie może działać w sposób wycieńczający oraz utrudniać odpoczynek.

Kolejną istotną kwestią jest dawkowanie. Takich preparatów nigdy nie należy podawać w dawkach większych, aniżeli zalecane. Przed podaniem warto więc zapoznać się z dołączoną ulotką, ewentualnie skonsultować tę kwestię z lekarzem lub farmaceutą.

Bezpieczne syropy na kaszel suchy bez recepty dostępne są w aptekach, zarówno online, jak i stacjonarnych.

Syropy na kaszel suchy 

W kategorii 29 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 29 produktów