Kategorie

Najczęściej kupowane

Tabletki, czopki oraz syropy na gorączkę to preparaty, które powinny znajdować się w każdej domowej apteczce. To dzięki nim można bowiem obniżyć podwyższoną temperaturę, która zazwyczaj pojawia się wskutek różnego rodzaju infekcji, w tym przeziębienia oraz grypy. Co zawierają syropy przeciwgorączkowe oraz w jaki sposób je dawkować?

Jakie składy mają syropy na gorączkę dla dzieci?

W takich preparatach można znaleźć substancje aktywne takie jak paracetamol oraz ibuprofen, które w odpowiednich dawkach są bezpieczne również dla dzieci. Dzięki nim można łagodzić także bóle, głównie o słabym oraz umiarkowanym nasileniu, np. głowy, mięśni, a także spowodowane ząbkowaniem. W przypadku tego ostatniego warto wyposażyć się również w maści na ząbkowanie, które także dostępne są w asortymencie aptek.

Syropy przeciwgorączkowe z ibuprofenem i paracetamolem

Również syropy przeciwgorączkowe dla dorosłych zawierają w swoich składach paracetamol lub ibuprofen, jednak oczywiście w odpowiednio większych dawkach. Generalnie jednak osoby starsze zazwyczaj sięgają po takie preparaty zawarte w kapsułkach, które gwarantują najczęściej nieco większą wygodę przyjmowania, aniżeli farmaceutyki w płynie.

Jak dawkować syropy na gorączkę?

Choć paracetamol oraz ibuprofen uznawane są za bezpieczne, to trzeba pamiętać o tym, aby dawkować je w sposób prawidłowy. Zawsze trzeba stosować się także do przeciwwskazań związanych z ich stosowaniem. W przypadku ibuprofenu zazwyczaj są to problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego, zwłaszcza wrzody żołądka. Natomiast syropy przeciwgorączkowe z paracetamolem mogą nie być odpowiednie dla osób z niewydolnością nerek albo wątroby. Oczywiście stosowanie takich środków może wiązać się też z innymi przeciwwskazaniami, dlatego przed ich zastosowaniem zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz w dokładny sposób zapoznać z ulotką dołączoną do preparatu.

Syropy na gorączkę 

W kategorii 8 produków.
Wyświetla 1 - 8 z 8 produktów
Wyświetla 1 - 8 z 8 produktów