> Produkty dla dzieci>Środki czystości do domu

Kategorie

Najczęściej kupowane

Jakich środków czystości domu używać przy małym dziecku? 

Detergenty, których używamy do sprzątania zawierają wiele szkodliwych związków chemicznych. Stosujemy je przede wszystkim do odplamiania lub szorowania zaschniętego brudu, dezynfekcji lub pozbywania się nieprzyjemnego zapachu. Brud i plamy bardzo szybko powstają przy dzieciach, co nie jest dla nich bezpieczne.

Jednak jeszcze groźniejsze mogą być produkty, których używamy do sprzątania. I nie chodzi tu o kolorowe płyny, które mogą zaciekawić i przyciągnąć wzrok dziecka chcącego spróbować jego zawartości. Zagrożenie dla zdrowia powstaje już wtedy, gdy niemowlę będzie przebywało w otoczeniu przedmiotów, które na co dzień są czyszczone lub prane za pomocą szkodliwych detergentów.

Środki do czyszczenia tworzone z myślą o dzieciach i niemowlętach

Dla zdrowia swojego dziecka należy wybierać takie środki czystości, które nie będą stanowiły dla niego niebezpieczeństwa. Warto przede wszystkim sięgnąć po specjalne:

  •        mgiełki do oczyszczania powietrza,
  •        płyny i balsamy do prania,
  •        żele lub płyny do mycia butelek i smoczków,
  •        szczoteczki do mycia butelek.

Środki nie stanowiące zagrożenia dla dziecka, przeznaczone do utrzymania czystości akcesoriów do karmienia niemowląt to preparaty, które powinny zabijać bakterie na przedmiotach i ubraniach dziecka, ale nie pozostawiać na nich chemicznego zapachu ani smaku.

Warto zwrócić uwagę na produkty hipoalergiczne i ekologiczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku dbania o czystość ubranek dziecięcych. Wrażliwa skóra dziecka szybko zareaguje gdy jego ubranie lub pościel zostanie wyprana w substancji wydzielającej silny aromat lub mocne związki chemiczne, wywołują reakcję alergiczną lub podrażnienie.  Dlatego tak ważne jest przemyślany wybór produktu do prania ubrań dla dzieci.

Środki czystości do domu 

W kategorii 12 produków.
Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów
Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów