> Seks i zdrowie intymne>Środki antykoncepcyjne

Kategorie

Najczęściej kupowane

Antykoncepcja bez recepty to różnego rodzaju metody zapobiegające zajściu w niechcianą ciążę. Wysoką skuteczność wykazują m.in. prezerwatywy, która wynosi 98 proc., ale tylko wtedy, gdy używa się ich we właściwy sposób. W praktyce jest to mechaniczny środek zapobiegania ciąży, najczęściej produkowany z lateksu, choć dostępne są także te wykonane z poliuretanu, a nawet żywicy syntetycznej.

Co dodatkowo istotne, środki antykoncepcyjne bez recepty takie jak prezerwatywy muszą być przechowywane we właściwy sposób, gdyż także to wpływa na ich trwałość. Właśnie z tego powodu najlepszym miejscem do ich zakupu jest apteka, bowiem to w takim punkcie są one przechowywane w sposób prawidłowy, zgodny z zaleceniami producenta.

Jakie inne środki antykoncepcyjne bez recepty są dostępne w aptekach?

Poza prezerwatywami, w aptekach można znaleźć również inne środki. Są to także:

  • prezerwatywy kobiece,
  • kapturki naszyjkowe,
  • gąbki dopochwowe,
  • środki o działaniu plemnikobójczym.

Ich skuteczność jest niższa, aniżeli prezerwatyw, dlatego też cieszą się one mniejszą popularnością. Prezerwatywy są też stosunkowo tanie w porównaniu do innych metod zabezpieczania przed niechcianą ciążą.

Czy apteka oferuje tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Wiele osób zadaje sobie też pytanie, czy apteka oferuje tabletki antykoncepcyjne bez recepty. Okazuje się, że nie i takie preparaty dostępne są tylko i wyłącznie na receptę przepisaną przez lekarza. Nic dziwnego - zawierają one hormony, które oddziałują na funkcjonowanie całego organizmu. Poza tym istnieje szereg przeciwwskazań do ich stosowania, stąd też przyjmowanie takich środków antykoncepcyjnych musi być poprzedzone konsultacją medyczną oraz badaniami. Takie przeciwwskazania to m.in. choroby układu krążenia, w tym m.in. nadciśnienie tętnicze.

W aptekach można znaleźć również tabletki na erekcję i libido bez recepty, dzięki którym można poprawić życie seksualne.

Środki antykoncepcyjne 

W kategorii 34 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 34 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 34 produktów