Kategorie

Najczęściej kupowane

Ból gardła nie bez powodu najczęściej kojarzy się z występującym przeziębieniem - bardzo często jest właśnie jego objawem. Powodem może być infekcja bakteryjna lub wirusowa, choć zdarza się, że ból gardła okaże się objawem poważniejszego schorzenia, takiego jak nowotwór, dlatego nie można go bagatelizować. Zdarza się, że bólem gardła mylnie określa się ból krtani, który może być objawem zapalenia, i nie zadziałają na niego tabletki do ssania ani spray na ból gardła. Zanim skorzystasz z leku, zwłaszcza przy długotrwałym bólu, dobrze zobaczyć się z lekarzem i ustalić miejsce oraz przyczyny bólu. 

Na ból gardła - spray czy tabletki? Różne formy leku

Ból gardła na początku najczęściej leczy się objawowo, a leczenie przyczyny zaczyna się po wizycie lekarskiej. Ważne, aby nie próbować stosować antybiotyku na ból gardła, ponieważ jeżeli przyczyną jest infekcja wirusowa, takie leczenie nie tylko nie pomoże, ale wręcz będzie szkodliwe. Dostępne w aptece preparaty na leczenie bólu gardła to tabletki przeciwbólowe (i zwalczające przeziębienie), pastylki do ssania z substancją przeciwbólową, naturalne syropy i dobre spraye na ból gardła. Wybór formy zależy tak naprawdę od preferencji osoby cierpiącej na ból gardła. Dzieci na przykład najczęściej wybierają syrop, ze względu na jego smak i brak ryzyka przypadkowego połknięcia pastylki do ssania, natomiast na wyjście najłatwiej zabrać listek tabletek. Z kolei w domu najwygodniej skorzystać z leku w formie sprayu, który trafia dokładnie w miejsce występowania dolegliwości i działa niemal natychmiast.

Jak stosować spray na ból gardła?

Lek na ból gardła w formie sprayu zazwyczaj można kupić w buteleczce razem ze specjalnym aplikatorem, który umieszcza się wewnątrz gardła i tam rozpyla substancję przeciwbólową i przeciwzapalną. Ilość rozpyleń zależy od indywidualnego produktu, np. Argentin T Spray do gardła dopuszcza od 3 do 4 rozpyleń na jedno użycie, a Tantum Verde aerozol - nawet do 8 psiknięć jednorazowo. Koniecznie sprawdź również przed podaniem dziecku, czy produkt nadaje się dla najmłodszych - Strepsils Intensive Direct aerozol jest dozwolony jedynie dla dorosłych ze względu na silne składniki, natomiast Silver Spray do gardła zawierający srebro można podawać już od 6 roku życia.

Spray na ból gardła 

W kategorii 21 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 21 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 21 produktów