> Produkty dla dzieci>Smoczki dla dzieci i niemowląt

Kategorie

Najczęściej kupowane

Potrzeba ssania, gryzienia i obracania czegoś w buzi to dla dziecka coś oczywistego. Uspokaja, pozwala się wyciszyć i rozładować napięcie czy trudne dla dziecka emocje. Wszelkiego rodzaju smoczki, gryzaki dla niemowląt są więc koniecznością, a dla przyszłych i obecnych mam - absolutną podstawą. Wszelkie mity na temat tego, że dziecko przestanie interesować się piersią lub rozwinie wadę zgryzu nie powinny Cię martwić - odpowiednio dobrany i użytkowany smoczek nie ma negatywnego wpływu na rozwój dziecka.

Jaki smoczek dla dzieci wybrać?

Najważniejsza rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę przy wyborze smoczka, to materiał, z którego jest zrobiony. Smoczki silikonowe dobrej jakości to najbezpieczniejsza opcja. Ważny jest też dostawca - lepiej zamówić je ze sprawdzonej strony (sklepy dla dzieci, apteka) niż kupić w lokalnym markecie, aby mieć pewność, że produkt posiada niezbędne atesty, a dziecko może mieć bezpieczny kontakt z częścią do gryzienia. Z kolei dobranie kształtu i rozmiaru zgodnie z wiekiem dziecka sprawi, że nie będzie on niewygodny do trzymania w buzi malucha oraz nie rozwinie u niego żadnych problemów. Takie udogodnienia jak pasek lub klips na smoczek ułatwią jego poszukiwania, kiedy dziecko wypuści smoczek.

Smoczki dla niemowląt - czyszczenie

Do czyszczenia smoczków nie używaj żadnych środków chemicznych, dezynfekujących, czy nawet płynu do naczyń. Używanie chemikaliów podczas czyszczenia smoczków dla niemowląt niesie ryzyko, że jeżeli nie doczyścimy skutecznie smoczka, substancje dostaną się do organizmu dziecka - a tego zdecydowanie nie chcemy. Najprostsze rozwiązania są często najlepsze, i to właśnie dotyczy czyszczenia smoczków. Wystarczy wypłukać smoczek pod bieżącą wodą, a następnie zalać go wrzątkiem i trzymać w nim około pięciu minut. Kiedy smoczek wyschnie, jest sterylny i gotowy do ponownego żucia!

Smoczki dla dzieci i niemowląt 

W kategorii 20 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 20 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 20 produktów