> Seks i zdrowie intymne

Kategorie

Najczęściej kupowane

Bezpieczny i przyjemny seks

Seks jest nieodłączną częścią życia człowieka. Seks jest źródłem przyjemności, ale także stanowi ważny element w budowaniu relacji z drugą osobą. By kontakt seksualny stały się jeszcze przyjemniejszy, można sięgnąć po odpowiednie preparaty oraz akcesoria. Jednak nie należy zapominać jak ważne podczas seksu jest zdrowie i bezpieczeństwo obydwóch partnerów.

Prezerwatywy są najpopularniejszą formą antykoncepcji, gdyż jest najłatwiej dostępna. Przede wszystkim zapobiega zajściu w ciążę, jednak potrafi również chronić przed zarażaniem się niektórymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Seks z użyciem prezerwatywy może zapewnić różne dodatkowe doznania, które są zależne od wybranego produktu.

Zdarza się jednak, że mimo dużej ochoty na seks, ciało może nie jest w wstanie wytworzyć wystarczającej ilości nawilżenia. W takim przypadku warto zastosować lubrykant, który nie tylko nawilży odpowiednie strefy, ale także może wzbogacić życie seksualne, gdyż dostępne są w różnych smakach i zapachach.

W przypadku zmniejszenia ochoty na seks i chęci przywróceniu naturalnego poziomu popędu seksualnego, można zastosować:

  •        środki na erekcję dla mężczyzn,
  •        tabletki na libido dla kobiet.

Higiena intymna czyli zdrowie intymne

Prawidłowa higiena oraz pielęgnacja pozwalają zachować zdrowie intymne, a co za tym idzie utrzymać satysfakcjonujące życie seksualne.  

Po stosunku ale i na co dzień zaleca się by okolice intymne myć specjalnie przeznaczonym płynem do higieny intymnej. Jest to zarówno ważne u kobiet, jak i u mężczyzn, by uniknąć różnego rodzaju podrażnień i infekcji intymnych. Na rynku jest wiele dostępnych środków do higieny intymnej dla mężczyzn.

Warto dbać o higienę stref intymnych gdyż jej brak lub niedbałość prowadzą do infekcji i zakażeń. Wiąże się to z dużym dyskomfortem i ograniczeniem aktywności seksualnej, ale może to doprowadzić do rozwoju innych czasem znacznie groźniejszych chorób.

Seks i zdrowie intymne 

W kategorii 209 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 209 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 209 produktów