Kategorie

Sachol Aftigel Żel stomatologiczny na afty Tuba 12ml

9082663

Sachol Aftigel to żel na afty, który łagodzi bolesne objawy i pieczenie w obrębie jamy ustnej. Przyspiesza regenerację nabłonka.

Więcej szczegółów

 

Cena: 18,75 zł

 

Kupując preparat na stronie aptekaprima24.pl masz pewność, że Twoje zamówienia są zamawiane z pewnego źródła i kompletowane pod nadzorem farmaceuty, a magazyn objęty jest nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Dzięki temu dajemy gwarancję, że produkt jest oryginalny, wysokiej jakości oraz właściwie przechowywany

Więcej informacji

Wskazania:
Żel stomatologiczny Sachol Aftigel jest przydatny:

 • W leczeniu aft,
 • W leczeniu aftowego zapalenia jamy ustnej i mikrozmian wywołanych m.in. przez stałe lub ruchome protezy bądź aparaty ortodontyczne.

Właściwości:
Naturalne, standaryzowane ekstrakty zawarte w wyrobie medycznym Sachol Aftigel tworzą warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej, przykrywając bolesne zmiany. Dzięki temu nabłonek łatwiej ulega regeneracji, a nieprzyjemne dolegliwości (ból oraz pieczenie) nasilające się podczas jedzenia i picia są mniej odczuwalne. 


Składniki:

Ksyloglukan (Tamarindus indica), heterozydy (Centella asiatica), polisacharydy (Aloe vera), wyciąg z Zanthoxylum bungeanum, witamina E, karboksymetylobetaglukan, gliceryna roślinna, woda, maltodekstryny, poliwinylopirolidon, karboksymetyloceluloza, naturalny aromat miętowy, etoksylowany uwodorniony olej rycynowy, kwas cytrynowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu, sól sodowa EDTA, sukraloza, aspartam, acesulfam K.

Sposób użycia:

 • Niewielką ilość żelu (jedną lub dwie krople) nanieść na zmianę, tak aby przykryć ją w całości, unikając jednocześnie jej bezpośredniego kontaktu z aplikatorem. Kiedy dostęp do afty bądź uszkodzenia nabłonka jest utrudniony, można zaaplikować żel za pomocą gazika lub czystego palca.
 • Po nałożeniu preparatu dobrze jest nie dotykać posmarowanej zmiany językiem przez co najmniej 2 minuty. Pozwoli to utworzyć szczelną i trwałą warstwę ochronną.
 • Podobny zabieg można powtarzać 3 – 4 raz na dobę, a nawet częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb.
 • Należy pamiętać, aby po każdym użyciu ponownie nałożyć zakrętkę. Zabezpieczy to żel przed wysychaniem.

Ważne informacje:

 • Sachol Aftigel powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Produkt powinien pozostać w oryginalnym opakowaniu, co pozwala zachować jego właściwości.
 • Sachol Aftigel należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła.

Przeciwwskazania:

 • Preparatu nie należy stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
 • Produkt nie powinien być stosowany po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu, jeśli opakowanie jest naruszone.

Opakowanie:
12 ml

Podmiot odpowiedzialny:
Labomar Srl
Via N. Sauro 35/I
31036 Istrana (TV)

Dystrybutor:
Bausch Health Poland sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 2
35 – 959 Rzeszów

Podobne produkty

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii