Kategorie

Najczęściej kupowane

Roztwór izotoniczny do nosa to obok wody morskiej świetny sposób wspierania pracy górnych dróg oddechowych w okresie częstych zachorowań, sezonie alergicznym czy u osób, u których często występuje zapalenie zatok. Jaki roztwór do płukania nosa będzie odpowiadał Twoim potrzebom? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Płukanie nosa i zatok - jaki roztwór wybrać?

Jeśli nigdy wcześniej nie płukałeś górnych dróg oddechowych, może to być dla Ciebie pewna nowość. Musisz wtedy zaopatrzyć się w odpowiednie zestawy, których zawartość pozwoli na przeprowadzenie bezpiecznej i skutecznej irygacji. Dla najmłodszych dobrze wybrać zestaw, w którego skład wchodzi odpowiednio niewielka buteleczka do płukania, taki jak FixSin Junior lub inne dedykowane dzieciom zestawy z chlorkiem sodu. Dzięki temu bez przeszkód udrożnisz i oczyścisz nos i zatoki malucha, ograniczając ryzyko nadkażenia kataru i powstania infekcji. Dla dorosłych borykających się z zapaleniem zatok odpowiednie będą takie zestawy z roztworem izotonicznym do nosa jak ClinSin Med albo Irigasin. Z kolei jeśli posiadasz już buteleczkę do przeprowadzenia zabiegu, wystarczy Ci zestaw uzupełniający, taki jak roztwór hipertoniczny do nosa  FixSin Hipertonic. Pamiętaj, aby do płukania używać tylko oryginalnych i czystych elementów poszczególnych zestawów.

Roztwór do płukania nosa - zawartość saszetek

Zastanawiasz się, z czego składa się proszek w saszetkach, których używasz do uzyskania roztworu? Najczęściej znajduje się w nich chlorek sodu, z wykorzystaniem którego przygotujesz roztwór soli fizjologicznej. Zdarzają się preparaty, w skład których wchodzi także dwuwęglan sodowy. Niektóre saszetki zawierają mieszankę chlorków takich jak chlorek potasu, chlorek wapnia, chlorek magnezu czy wreszcie wodorowęglan sodowy. 

Warto dodać, że roztwór do nosa można stosować także u alergików i osób wrażliwych na suche czy zanieczyszczone powietrze, by zwiększyć ich komfort oddychania.

Roztwory do płukania nosa 

W kategorii 7 produków.
Wyświetla 1 - 7 z 7 produktów
Wyświetla 1 - 7 z 7 produktów