Kategorie

Najczęściej kupowane

Wszy były niegdyś problemem kojarzonym z brakiem higieny, warto jednak zauważyć, że czasem są po prostu nieuniknione - zwłaszcza u dzieci, które mają kontakt z bardzo wieloma rówieśnikami i nie tylko. Wszy przenoszą się zarówno poprzez wspólne używanie szczotek do włosów czy ręczników, jak i mogą przeskakiwać z ubrania na ubranie lub na włosy osoby stojącej obok, dlatego najłatwiej złapać wszawice w komunikacji miejskiej lub przedszkolach, gdzie dzieci spędzają ze sobą dużo czasu. Na szczęście atak wszy nie jest groźny, a preparaty na wszawice można dostać od ręki w aptece.

Preparat na wszy a zapobieganie wszawicy

W celu skutecznej profilaktyki wszawicy, preparaty jej zapobiegające najlepiej stosować w sytuacji, kiedy dowiedzieliśmy się, że któreś dziecko z przedszkola, rodzeństwo lub inna osoba z otoczenia została zaatakowana przez pasożyta. Podejrzenie złapania przez dziecko pasożyta jest wówczas wysokie i warto zabezpieczyć zarówno je, jak i całą rodzinę, stosując profilaktycznie preparaty na wszy (przykładowo SORA PROTECT). Nie należy ich jednak traktować jako systematycznie używaną pomoc - nie ma zwyczajnie takiej konieczności.

Objawy wszawicy

Jeżeli jednak dziecko zostało już zarażone, najczęstszymi objawami jest swędzenie skóry głowy, pojawienie się martwego naskórka na głowie lub nawet małych ranek oraz możliwe do zaobserwowania nawet gołym okiem małe białe kropki będące jajami lub dorosłą postacią pasożyta. 

Takie objawy są wskazaniem do sięgnięcia po wybrany środek na wszy. Najczęstszym wyborem jest szampon na wszy (np. SORA Forte), który truje pasożyty (nie tylko wszy, ale również np. świerzbowca) i jest łatwy w zastosowaniu. Preparat na wszy może mieć formę żelu lub pianki, dzięki czemu masz wybór, jaka konsystencja będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa. 

Dodatkowo specjalny grzebyk do wyczesywania wszy pomaga usunąć dorosłe osobniki i przyspieszyć kurację. A co, jeśli dorosły też został zaatakowany? Wszy u dorosłych zachowują się identycznie jak wszy u dzieci. Preparaty dedykowane dla najmłodszych są skuteczne również dla starszych domowników, jednak nie zalecamy dzielić specjalistycznych grzebyków, z wiadomych powodów.

Preparaty na wszy i świąd 

W kategorii 42 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 42 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 42 produktów