Kategorie

Najczęściej kupowane

Drobne rany i oparzenia zdarzają się w każdym domu - czy to przy okazji zapalania ulubionej świeczki, czy podczas gotowania albo przygotowywania herbaty. Kiedy uważność i ostrożność zawiodą, przyda się szybka pomoc i zawsze zaopatrzona domowa apteczka oraz aktualna wiedza na temat tego, jak radzić sobie z oparzeniami. Czy maść na oparzenia to dobry pomysł? I jakie preparaty na rany warto stosować, by szybko wrócić do formy, pozbyć się bólu, a przy okazji zapobiec niechcianym zakażeniom?

Krem na oparzenia czy tylko letnia woda? Jak radzić sobie z oparzeniem?

Po oparzeniu należy jak najszybciej przemyć lekko chłodną wodą, by uśmierzyć ból. Nie używaj lodowatej ani ciepłej wody - nie będzie to sprzyjało czynnościom regeneracyjnym w Twoim ciele. W zależności od skali oparzenia kolejne kroki mogą się różnić między sobą - od pozostawienia rany do samodzielnego gojenia, przez założenie opatrunku z bandażem, aż przez konieczność kontaktu z lekarzem lub przejazd do szpitala. Pamiętaj, że oparzenia u dzieci zawsze wymagają więcej troski i uwagi - nigdy ich nie bagatelizuj. Jeśli mówimy o lekkich ranach o niewielkim obszarze (oparzeniach pierwszego i drugiego stopnia), dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dobrej maści na oparzenia o działaniu przeciwbólowym i chłodzącym, a także kompresy albo okłady.

Lek na oparzenia i rany bez recepty - na jaki się zdecydować?

Jak wybrać maść na oparzenia bez recepty? Zwróć uwagę na skład - powinna zawierać D-pantenol lub alantoinę, które wspomogą regenerację skóry. Jeśli szukasz pianki na oparzenia słoneczne, sprawdzi się u Ciebie produkt taki jak NordFarm Panthenol 5%, natomiast na inne formy oparzeń - na przykład specjalistyczny żel na oparzenia Entil, który zmniejsza obrzęk, nawadnia skórę i łagodzi ból, albo Help4Skin gojenie oparzeń, inteligentny hydrożel regulujący poziom wilgotności rany. W leczeniu ran i oparzeń pomocniczo możesz zastosować maść Altabactin, a żeby zapobiec bliznom lub je wyleczyć - Bliznasil żel, Prontosan albo Blizny DUO.

Preparaty na rany i oparzenia 

W kategorii 73 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 73 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 73 produktów