Kategorie

Najczęściej kupowane

Problemy skórne to rozmaite dolegliwości, które występują na skórze w dowolnym obszarze ciała. Może być to twarz, dłonie, plecy albo stopy. Czy to infekcje skórne takie jak opryszczka, czy zwykłe przesuszenie, bez użycia odpowiednich leków na problemy skórne dolegliwości mogą długotrwale pozostawać uciążliwe lub nawet rozwijać się w trudniejsz...

Problemy skórne to rozmaite dolegliwości, które występują na skórze w dowolnym obszarze ciała. Może być to twarz, dłonie, plecy albo stopy. Czy to infekcje skórne takie jak opryszczka, czy zwykłe przesuszenie, bez użycia odpowiednich leków na problemy skórne dolegliwości mogą długotrwale pozostawać uciążliwe lub nawet rozwijać się w trudniejsze do zwalczenia formy. W przypadku większych zmian najważniejsza będzie konsultacja dermatologiczna w celu oceny stanu skóry i podjęcia odpowiedniego leczenia, jednak bardzo wiele można załatwić samemu, korzystając ze środków dostępnych w aptekach.

Maść na problemy skórne - odpowiednie nawilżanie to podstawa

Skuteczne nawilżanie skóry to nie tylko dbanie o swój komfort i walka z przesuszonym, łuszczącym się naskórkiem, ale i profilaktyka wielu przyszłych dolegliwości. Sucha skóra jest bardziej podatna na pękanie, otarcia czy zadrapania, a to z kolei podwyższone ryzyko infekcji i przedostania się drobnoustrojów do środka organizmu (nawet jeżeli zachowujemy higienę, na skórze naturalnie występuje wiele bakterii). Dodatkowo sucha skóra dużo dłużej i trudniej się goi. Przyczyną suchej skóry może być nadmierna ekspozycja na słońce, ogrzewanie, stosowanie zbyt mocnych kosmetyków do mycia lub osłabienie organizmu i niedobór witamin. Suplementy na skórę w takim wypadku pomogą dostarczyć potrzebnych składników do odbudowy skóry i przywrócenia nawodnienia. Doraźnie pomaga stosowanie kremów i maści nawilżających, takich jak Anida krem do rąk i paznokci z woskiem pszczelim, balsam do ust Tisane czy Dermosan krem półtłusty do ciała.

Rodzaje problemów skórnych - co stosować?

Poza przesuszoną skórą wiele innych problemów możemy rozwiązać za pomocą dobrania odpowiednich kosmetyków, suplementów czy tabletek na skórę.

Więcej

Preparaty na problemy skórne 

W kategorii 117 produków.
na stronę
Wyświetla 1 - 18 z 117 produktów
Wyświetla 1 - 18 z 117 produktów