Kategorie

Najczęściej kupowane

Opryszczka to choroba przenoszona przez wirusa HSV-1. Atakuje organizm, objawiając się najczęściej naroślą w okolicy ust, czasem przebiega bezobjawowo. Do zarażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt z błoną śluzową lub śliną osoby zarażonej, czyli poprzez pocałunki, picie z wspólnej szklanki lub brak higieny, np. niedokładne mycie rąk i przeniesienie wirusa przez ręcznik. Wirus umiera pozbawiony wilgoci lub zostawiony w temperaturze pokojowej, dlatego nie da się zarazić poprzez przedmioty.

Czy opryszczka jest niebezpieczna?

Opryszczka jako choroba rzadko jest zagrożeniem dla zdrowia. Bardzo często zarażenie przebiega w pełni bezobjawowo, a w innych wypadkach objawy kończą się na wystąpieniu wykwitu, który może mrowić i być bolesny, ale nie groźny. Niebezpieczeństwo pojawia się w momencie, kiedy pęcherzyki obecne wzdłuż brzegu ust ulegną urazom mechanicznym i do środka dostaną się bakterie - wtedy rozwinie się nieprzyjemna infekcja. Dlatego profilaktycznie widoczny wykwit warto zabezpieczać za pomocą specjalnych preparatów na opryszczkę w plastrach, np. Pasocare Specialist Plus lub Compeed.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na opryszczkę, jeśli ma się kontakt z małymi dziećmi - dla nich, zwłaszcza noworodków, zarażenie opryszczką może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi.

Leki na opryszczkę - kiedy trzeba je stosować?

Kiedy pojawia się zmiana w okolicy warg, można sięgnąć po leki na opryszczkę bez recepty i stosować je samodzielnie, miejscowo. Poleca się skorzystać ze specjalnego żelu hamującego działanie wirusa, np. Hascovir Lipożel, lub sięgnąć po naturalne przeciwwirusowe środki, takie jak olejek z drzewa herbacianego Optima Natura. Niestety opryszczka raz przebyta lubi powracać, dlatego po ustaniu objawów można dodatkowo ochronić się przed nawrotem, stosując środek przeciwwirusowy w postaci tabletki doustnej. Idealny do tego zadania jest na przykład preparat Hascovir Control Max.

Preparaty na opryszczkę 

W kategorii 4 produków.
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów
Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów