> Mama i kobieta w ciąży>Leki i suplementy dla kobiet w ciąży>Preparaty na nudności i wymioty w ciąży

Kategorie

Najczęściej kupowane

Według bieżących statystyk nawet 90 proc. kobiet odczuwa w ciąży mdłości. Zazwyczaj pojawiają się one w pierwszym trymestrze i jak się okazuje, istnieją bezpieczne sposoby na to, aby sobie z nimi radzić. To głównie apteczne leki na nudności w ciąży skomponowane tak, aby być nieszkodliwe zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Co zawierają tabletki na nudności w ciąży?

Zazwyczaj w składach takich preparatów można znaleźć przede wszystkim ekstrakty roślinne odpowiednio dobrane dla kobiet. Świetnie sprawdza się zwłaszcza imbir, który w odpowiednich dawkach jest bezpieczny oraz wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego. Lek na mdłości w ciąży bez recepty często zawiera też witaminy z grupy B, dzięki którym dodatkowo łagodzi się uczucie zmęczenia.

Jak stosować krople na mdłości w ciąży?

Popularną formą tego typu preparatów są także krople. Dzienna dawka to zazwyczaj kilka do kilkunastu kropel przyjmowanych niezależnie od posiłku, chyba że inaczej zaleci producent. Leki na mdłości w ciąży w postaci kropli muszą być też przechowywane przez odpowiedni czas, zazwyczaj do kilkunastu dni. Wynika to z oparcia tego typu preparatów na ekstraktach roślinnych oraz innych naturalnych składnikach, bezpiecznych dla przyszłych mam.

O czym pamiętać stosując leki na mdłości w ciąży?

Warto pamiętać także o tym, aby taki preparat był przeznaczony właśnie dla kobiet w ciąży. Zwykłe środki na nudności mogą bowiem mieć w składach substancje potencjalnie niebezpieczne i to nawet w przypadku środków pochodzenia naturalnego. Wybór jeśli chodzi o tabletki na mdłości w ciąży warto więc skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Asortyment Apteki Prima to także kosmetyki dla kobiet w ciąży, kwas foliowy dla kobiet w ciąży, a także inne preparaty dla przyszłych mam.

Preparaty na nudności i wymioty w ciąży 

W tej kategorii nie ma produktów, przepraszamy.