Kategorie

Najczęściej kupowane

W aptekach można znaleźć wiele preparatów na laktację, które służą do wspierania produkcji mleka u kobiet karmiących. Okazuje się bowiem, że niedobór pokarmu może być dla kobiety naprawdę stresujący, a także może zniechęcić ją do karmienia dziecka piersią. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby zminimalizować problem niedoboru mleka i służą do tego m.in. środki apteczne.

Jakie składniki pobudzają laktację?

Preparaty na laktację to m.in. różnego rodzaju herbaty ziołowe zawierające takie składniki jak koper włoski oraz anyż. Często można w nich znaleźć również dziką różę i ziele pokrzywy, a także inne składniki, które mają działać odprężająco i uspokajająco. Nic dziwnego - stres zdecydowanie nie sprzyja laktacji i także on może sprzyjać problemom z produkcją mleka.

W aptekach dostępne są też preparaty odżywcze przeznaczone dla kobiet właśnie w okresie laktacji. Zawierają one witaminy i minerały, a także składniki takie jak słód jęczmienny oraz inne składniki odżywcze niezbędne dla organizmu karmiącej.

Pobudzanie laktacji to także inne praktyki, w tym częste przystawianie dziecka do piersi, dbanie o zbilansowanie diety matki, a także odpowiednie nawodnienie organizmu.

W jakim celu stosuje się wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne to produkt, w który powinna wyposażyć się każda kobieta zbliżająca się do momentu rozwiązania ciąży. W praktyce są to krążki przeznaczone do osłaniania piersi tak, aby na ubraniach nie pojawiały się plamy z mleka. Wkładki laktacyjne są także wykonane z delikatnego materiału, dzięki czemu dobrze chronią bolesne oraz podrażnione brodawki. Jeśli te ostatnie są naprawdę podrażnione, warto sięgnąć także po kosmetyki do brodawek w ciąży, które będą działać w sposób pielęgnujący.

Preparaty na laktację 

W kategorii 12 produków.
Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów
Wyświetla 1 - 12 z 12 produktów